szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:

Sztuka pod choinkę

02.12.2011

Magazyn

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Galeria Platon przygotowała niespodziankę dla miłośników sztuki współczesnej – szeroki wybór nietuzinkowych prezentów, które można będzie oglądać i nabyć już pod koniec listopada na Krupniczej 13. Wszystkie świąteczne eksponaty charakteryzują się niewielkim formatem i wprost proporcjonalną ceną, życzliwą dla każdego portfela. 

Czas trwania projektu: 25.11.2011- 1.01.2012

Założeniem projektu Sztuka pod choinkę jest popularyzacja działań artystycznych wśród odbiorców zróżnicowanych pod względem wieku, zajęcia czy preferencji estetycznych.

Niewysoka cena i gustowna oprawa zachęcić mają do kupna prac artystów współpracujących z naszą Galerią, co zazwyczaj dla wielu odbiorców nie jest możliwe. Za pomocą tego projektu nasza Galeria chce wyjść do społeczeństwa i pokazać, że kolekcjonowanie dzieł sztuki może stać się zajęciem dla każdego i nie musi być oznaką snobizmu.

Galeria Platon zamierza przedstawić ofertę o atrakcyjnych cenach, które nie będą stanowiły bariery pomiędzy chęcią nabycia pracy, a stanem portfela. Uważamy bowiem, że edukacja społeczeństwa w tym zakresie jest ważna – szczególnie w naszym kraju, gdzie kultura „kupowania dzieł sztuki” jest w dużym stopniu zacofana. Akcja ta ma uświadomić odbiorcy, że dzieło sztuki może stać się bardzo atrakcyjnym prezentem zarówno na chrzest, urodziny, ślub, jak i na Mikołaja czy też pod choinkę. Dlatego też Galeria Platon – w dużej mierze dzięki naszym artystom – chciałaby umożliwić każdemu zakup pierwszego dzieła sztuki, będącego wyszukaną formą podarunku, początkiem domowej kolekcji lub po prostu eleganckim prezentem dla siebie

Celem działania jest umożliwienie nabycia dzieła sztuki każdemu, nawet niezamożnemu odbiorcy w atrakcyjnej cenie. Galerii szczególnie zależy na drobnych realizacjach – gwasz, akwarela, grafika, rysunek, mały olej – które będą mogły być do oddania nawet za 150 zł. Zależy nam bowiem przede wszystkim na promocji sztuki, zachęceniu ludzi do nabywania prac, zmianie pewnego, ugruntowanego już modelu osoby kupującej dzieła sztuki, a także pokazać, że prace nie muszę być drogie, a kupowanie jest frajdą i daje wielką satysfakcję.

Zdjęcia prac dostępne będą na stronie galerii (www.galeriaplaton.pl), blogu (http://blog.galeriaplaton.pl/) oraz na Facebook’u.

Projekt wspierają: ASCO, TUWroclaw.pl, KulturanatychMiastowa.pl, WerandaCountry.pl, Rynek-Sztuki.pl oraz Miejskie Gazety Internetowe.pl

Platon Galeria Sztuki

ul. Krupnicza 13

Wrocław

www.galeriaplaton.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: