szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Touch Of Art – duzy

Wystawa w Wiesbaden: Anka Mierzejewska pyta „Co słychać?”

12.03.2012

Magazyn

Galeria Pokusa ma przyjemność zaprosić wszystkich miłośników sztuki Anki Mierzejewskiej na wernisaż wystawy pt.”What’s up?”, który odbędzie się 16.03.2012 o godzinie 20:00.

Anka Mierzejewska, Źródło: Galeria Pokusa

Anka Mierzejewska, Źródło: Galeria Pokusa

Wystawa odbędzie się z okazji 25 rocznicy współpracy na linii Wiesbaden-Wrocław oraz 10 rocznicy Galerii Pokusa. Jak zapewniają organizatorzy, ekspozycja bardzo różni się od poprzednich projektów malarki. Artystka przedstawia tym razem hermentycznie zamknięty cykl obrazów, pełen konceptualnych rozwiązań.

Obrazy, które zostaną wystawione w Wiesbaden zostały wybrane specjalnie z myślą o haśle „tryumf malarstwa”. W dzisiejszym świecie co raz częściej w różnego rodzaju galeriach, na biennale czy targach sztuki przeważają instalacje oraz sztuka wideo. Tymczasem malarstwo wydaje się być niedoceniane w tłumie konceptów sztuki nowoczesnej i żonglerki wynalazkami współczesnej techniki.

Anka Mierzejewska, Źródło: Galeria Pokusa

Anka Mierzejewska, Źródło: Galeria Pokusa

Wystawa pt. „What’s up”,  czyli „Co słychać?” ma przypomnieć widzowi, że techniki malarskie mają również wiele do zaoferowania, że obrazy mogą być orzeźwiające, spontaniczne, zaskakujące, zabawne.

Anka Mierzejewska tworzy bezkompromisowe prace pełne pogrubianych linii i silnych kolorów, dzieła bardzo dynamiczne. Poprzez swoją wystawę nawołuje do zaprzestania niezmordowanego pościgu za nowością i zadziwianiem widza na siłę. Na co nam bowiem kolejne „coś, czego jeszcze nie było”, kiedy możemy „przystopować”, rozsiąść się w wygodnie w fotelu, popatrzeć jeszcze raz na obraz i odkryć w nim niuans, którego ostatni raz nie dostrzegliśmy wcale.

Anka Mierzejewska, Galeria Pokusa

Anka Mierzejewska, Galeria Pokusa

Anka Mierzejewska, „What’s up?”

16. 03. – 28. 04. 2012

Galeria Pokusa, Wiesbaden

Źródło: Galeria Pokusa

Oprac. Olga Pisklewicz

Portal Rynek-Sztuki.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: