szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:

Katalog 181 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków, już dostępny

08.05.2012

Aukcje, Domy aukcyjne, Domy aukcyjne w Polsce, Polska

Katalog najbliższej, 181 Aukcji Dzieł Sztuki i Antyków jest już dostępny. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, a od dzisiaj zapraszamy do Salonu Aukcyjnego, aby osobiście przyjrzeć się wszystkim pozycjom.

W katalogu majowej aukcji zwracają uwagę dwa wybitne obrazy – piękny malarsko, doskonale wyważony kompozycyjnie portret Wojciecha Weissa Tadzio oraz Apoteoza Sztuki Wlastimila Hofmana. Dzieło Hofmana, znane także pod tytułem Autoportret z modelami artysty i Autoportret z trojgiem dzieci to głęboko symboliczna praca o bogactwie znaczeń i odniesień, osnutych wokół problemu sztuki i kondycji artysty.

Cenną pozycją jest także niewielka dwustronna akwarela Piotra Michałowskiego Konie w zaprzęgu z perfekcyjnie uchwyconymi sylwetkami masywnych koni. Wiele znakomitych prac prezentujemy w dziale sztuki współczesnej. Przede wszystkim obrazy abstrakcyjne klasyków współczesności: Henryka Stażewskiego, Tadeusza Kantora, Rajmunda Ziemskiego, czy Alfreda Lenicy. Rzadkością jest późna praca Tymona Niesiołowskiego oraz bardzo efektowny plastycznie sztandar Władysława Hasiora. 

Nie zabraknie też wielu bardzo dobrych przykładów rzemiosła artystycznego, szczególnie w dziale mebli, gdzie zgromadziliśmy wybitnej klasy obiekty XVIII-wieczne – sekretery, skrzynię elbląską, i szafę szwajcarską o charakterystycznym sposobie zdobienia. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i do składania zleceń na wybrane obiekty.

Źródło: Rempex

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: