szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Contemporary London Art – FaceToFaceArt NCK – Maria Ptaszek

Polka na wystawie FID EAST WEST w belgijskim Tournai

05.10.2012

Magazyn

Maess, źródło: mat. prasowe

Maess, źródło: mat. prasowe

Jako jedyna z Polski, Maess – czyli Małgorzata Skrzypek – weźmie udział w wystawie rysunku współczesnego FID EAST WEST w belgijskim Tournai. „FID East WEST” to pierwsza z planowanego cyklu wystawa pokonkursowa prestiżowego konkursu Foire Interlationale du Dessin. Kolejne odsłony projektu planowane są w Paryżu i Cluj-Napoca.

Głównym założeniem konkursu jest prezentacja najnowszych zjawisk w rysunku współczesnym i promocja artystów w kontekście międzynarodowym. W czerwcu 2012 Maess jako jedyna Polka została nominowana do Grand Prix Foire Interlationale du Dessin za cykl „United Networks”. Do tej pory jej rysunki-wykresy w oparciu o wybrane bazy danych były pokazywane na targach sztuki Volta Show w Bazylei i Berlin Preview w Berlinie.  Obecnie Maess przygotowuje pokaz indywidualny w warszawskiej Galerii Program.

Maess, czyli Małgorzata Skrzypek urodziła się  w 1982  roku w Warszawie.  W roku 2007 ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych. W roku akademickim 2005 odbyła stypendium naukowe w Escola Superior de Artes e Design w Porto. Wystawiała między innymi w Plumba Contemporary Art, Porto, Portugalia (2006), Residencia Corazón, La Plata, Buenos Aires, Argentyna (2008), Able Gallery, Berlin, Niemcy (2009) Museo di Santa Cecilia w Rzymie (2010). Jej rysunki ukazały się w FUKT Magazine 8/9 oraz na promującej go wystawie w warszawskim Centrum Sztuki Sztuki Współczesnej.

Materiały prasowe

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: