szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:

Akt męski w Leopold Museum w Wiedniu

08.10.2012

Magazyn

Andy Warhol, Querelle, 1982, źródło:.leopoldmuseum.org

Andy Warhol, Querelle, 1982, źródło:.leopoldmuseum.org

Od 19 października w wiedeńskim Leopold Museum będzie można oglądać niecodzienną wystawę, na której zgromadzone zostaną prace przedstawiające wyłącznie akt męski. Dzieła – także światowej sławy mistrzów – pochodziły będą z okresu od 1800 roku do dziś.

Poprzednia wystawa, która poświęcona była tematyce nagości w większości ograniczała się do ekspozycji aktów głównie kobiecych. W ramach jesiennej wystawy Leopold Museum postanowiło więc zaprezentować cykl prac obrazujących proces, jakiemu poddawany był wizerunek męskiego ciała od roku 1800 do dnia dzisiejszego. Wśród zgromadzonych na wystawie prac będzie można zobaczyć także wideo Katarzyny Kozyry pt. Łaźnia męska.

Dzięki współpracy z licznymi europejskimi muzeami wystawa Nackte männer da możliwość prześledzenia w sposób pełny procesu ksztaltowania się aktu męskiego. Na tej samej wystawie będą również zaprezentowane prace pochodzące okresu Starożytnego Egiptu, przykłady waz greckich i dzieł renesansowych. Według kuratorów wystawa prac pochodzących z dwóch stuleci będzie w stanie ukazać różne artystyczne podejście do tematu, konkurencyjne idee oraz odmienny, charakterystyczny dla danego okresu wzór ideału męskiego ciała.

Wystawę będzie można oglądać do 28 stycznia 2013 roku.

Źródło:leopoldmuseum.org
Opr. Kama Wróbel
Portal Rynek i Sztuka
Portal Rynek i Sztuka 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: