szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:

Banksy na pierwszej aukcji street art’u w Los Angeles

17.10.2012

Aukcje, Domy aukcyjne na świecie, Świat

Na pierwszej aukcji street art’u w Los Angeles pojawią się wyjątkowe prace czołowych artystów tej kategorii sztuki. W Bonhams, na licytację wystawione zostaną realizacje takich artystów jak Banksy czy KAWS. Inauguracyjna aukcja odbędzie się 29 października.

Banksy, Paparazzi Rat. Estymacja: $100,000-150,000. Źródło: Bonhams.

Banksy, Paparazzi Rat. Estymacja: $100,000-150,000. Źródło: Bonhams.

W ramach pierwszej aukcji street art’u w Los Angeles na sprzedaż zostaną wystawione prace jednego z czołowych artystów tego nurtu – Banksy’ego. Ceny za prace Gangsta Rat  i Paparazzi Rat szacuje się na 100 tys.-150.tys. dolarów. Inne, biorące w licytacji prace artysty mogą osiągnąć  ceny do 80 tys. dolarów. I tak cena za Winnie the Pooh szacowana jest na 50 tys. – 80 tys. dolarów,  Heavy Weaponry na 35 tys. – 45 tys. dolarów i Lenin on Rollerblades  na 30 tys.- 50 tys. dolarów.

Dodatkowo na aukcji tej na licytację zostaną wystawione prace  innych, niezwykle istotnych dla definiowania ruchu artystów. Mam tu na myśli twórców takich jak: Chaz Bojórquez, Shepard Fairey, KAWS, Sabre, D* Face, Mr Brainwash i Blek Le Rat. Cena za najważniejszą realizację Chaz’a Bojórqueza pt. Señor Suerte (1979) – znanego także jako – Godfather of  Cholo – szacowana jest na 40 tys. -60 tys. dolarów.

Źródlo: bonhams.com
Opr. Kama Wróbel
Portal Rynek i Sztuka
Portal Rynek i Sztuka

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: