szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Artekspozycje – niedźwiedzie i niedźwiadki

Targi Sztuki „Kraków Art Expo 2013” już po raz trzeci

09.05.2013

Magazyn

patronat rynekisztuka.plTargi Sztuki „Kraków Art. Expo 2013” już po raz trzeci odbędą się w zespole dworsko-parkowym w Tomaszowicach. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, wpisuje się doskonale w tradycję: ziemiaństwo jako warstwa społeczna zawsze kształtowało oblicze polskiej gospodarki i polityki, ale co w tym przypadku istotne – i polskiej kultury.

Targi Sztuki w Dworze w Tomaszowicach mają na celu propagowanie działalności artystycznej twórców rodzimych, jak i zagranicznych. Zadaniem ich jest próba stworzenia „rynku kreatywnego”, który umożliwi artystom dotarcie zarówno do osób mogących wprowadzić ich twórczość na rynek, takich jak: marszandzi, właściciele domów aukcyjnych, galerii i antykwariatów, jak i do odbiorców sztuki współczesnej, z różnych względów zainteresowanych twórczością artystyczną: pasjonatów i kolekcjonerów prywatnych bądź państwowych. Impreza ta popularyzuje też młodą sztukę, jest doskonałą okazją do zakupu prac artystów wchodzących dopiero do obiegu sztuki, a być może pozwoli dotrzeć do dotychczas niezauważonych twórców i wspomóc ich promocję.

Tym bardziej, że na Targach wystawione zostaną dzieła z wszelkiego rodzaju dziedzin twórczości artystycznej: malarstwa, grafiki, rzeźby, fotografii, jak również „młodych”, współczesnych technik, wykorzystujących najnowsze środki przekazu. Niewątpliwie czas trwania (10-12 maj 2013) jak i miejsce tego wydarzenia (Krakowskie Centrum Konferencyjne Dwór w Tomaszowicach) w sposób szczególny sprzyjać będą nawiązywaniu nowych kontaktów, zarówno w sferze organizacyjno-propagatorskiej, jak i twórczej. Ważną częścią planowanych Targów będzie również akcja o charakterze charytatywnym: zebranie obdarowanych przez wystawców dzieł sztuki i przekazanie ich Fundacji Zdrowia Dziecka na rzecz Wojewódzkiego specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie. Na odwiedzających będzie czekało mnóstwo atrakcji zarówno dla miłośników sztuki, dorosłych oraz tych najmłodszych – dzieci. Warsztaty edukacyjne, wykłady, spotkania i dyskusje, sprawią, iż może to być również doskonała okazja do międzypokoleniowej integracji i wspólnego obcowania, także na łonie natury, z kulturą dawną i współczesną.

Źródło: Targi Kraków Art Expo 2103

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: