szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Aukcja Fotografii – FaceToFaceArt

Co stało się z dziełami Banksy’ego?

26.05.2014

Świat: wydarzenia

W marcu 2005 roku ekspozycje czterech muzeów Nowego Jorku  niepostrzeżenie rozszerzone zostały o dodatkowe dzieła. Okazało się, że sprawcą zamieszania jest sam Banksy, jednak ze względu na brak autoryzacji, muzea ostatecznie zdjęły dzieła z widoku publicznego. Co zatem się z nimi stało?

W Brooklyn Museum znalazło się dzieło przedstawiające oficera z czasów kolonialnych, który trzyma puszkę farby a w tle znajdują się antywojenne symbole. Przedstawiciele muzeum twierdzą, że obraz nie jest wystawiany, bo nikt ich nie poprosił o włączenie go do zbiorów. Aktualnie znajduje się w magazynie muzeum, ponieważ nie wiadomo, jak go zwrócić autorowi.

Obraz przedstawiający puszkę zupy pomidorowej został podrzucony w Museum od Modern Art. Podobnie tutaj – dzieło zostało zdjęte i jest przechowywane w bezpiecznym miejscu. Podobno autor może je w każdej chwili odebrać, chociaż przedstawiciele muzeum wątpią, że z oferty artysta skorzysta kiedykolwiek.

Miejsce przechowywania dwóch pozostałych dzieł jest nieznane. Pierwotnie umieszczone zostały w Metropolitan Museum of Art i American Museum of Natural History.

Tożsamość Banksy’ego pozostaje tajemnicą, jednak ceny za jego prace na rynku sztuki stale rosną.

Karolina Wrześniewska

Fot. (góra): Banksy „Shop Until You Drop”, źródło: Banksy.co.uk

Portal Rynek i Sztuka

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: