szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Auxioner Artekspozycje

5 Aukcja Sztuka Młoda w warszawskiej Pragalerii

17.03.2016

Aktualności, Polska: aukcje

24 marca 2016r. w warszawskiej Pragalerii o godz. 19:30 odbędzie się 5 Aukcja Sztuka Młoda. Od 15 marca czynna jest wystawa przedaukcyjna, a już w najbliższy weekend -19-20 marca, galeria zaprasza na showroom kolekcjonerski.

Showroom kolekcjonerski jest doskonałą okazją do nawiązania ciekawych rozmów z ekspertami na temat nie tylko oferty katalogowej, ale także po prostu o sztuce, inwestowaniu, strategii budowania kolekcji etc.

Katalog 5 Aukcji Sztuka Młoda gromadzi aż 106 pozycji malarskich. Znalazło się w śród nich wiele bardzo ciekawych prac, które zwracają uwagę urodą i ciekawym ujęciem tematu. Wyróżniającą się grupą są kompozycję abstrakcyjne, wśród których na szczególnie wybija się strukturalna kompozycja Piotra Worońca, a kolejno ujęta w niewielkim formacie praca „Oranż” Agnieszki Butkowskiej – to okazja dla osób, które od dawna oczekiwały na bardziej kameralny obraz tej artystki. Warto też polecić abstrakcje Anny Jarzymowskiej, wyjątkowo wysmakowaną kolorystycznie kompozycję Iwony Lenik, stonowany monochrom Magdaleny Karwowskiej i ciekawe zestawienie barw Bartosza Michała Hoppe-Sadowskiego. Ciemna, informelowska kompozycja Ignacego Oboza to propozycja dla odważniejszych kolekcjonerów, jednak warto bliżej się jej przyjrzeć.

Propozycje narracyjne to także silna strona katalogu aukcyjnego. Spośród nich na plan pierwszy wysuwają się prace Ewy Kasprzyk, Judyty Krawczyk i Michała Mroczki, a także intymna kompozycja Justyny Janikowskiej.

Jak w każdym katalogu aukcyjnym, tak i w tym przypadku, jest kilka niekwestionowanych „hitów”, które na pewno przykują uwagę kolekcjonerów – są to prace Alicji Kappy, Marcina Painty, Angeliki Milaniuk, Iwony Gabryś i debiutującego w Pragalerii SWAG-a. Jest też w katalogu kilka prac wybitnych młodych autorów, na które szczególnie chcielibyśmy zwrócić uwagę, gdyż powinny one zaintrygować wytrawnych kolekcjonerów. Są to prace Ziemowita Fincka, Kamila Stańczaka, Erwina Wyjadłowskiego, Urszuli Niemirskiej, Julii Kowalskiej i Ewy Kulki.

W całości katalogowych zestawień ciekawość budzą jeszcze ujęcia pejzażowe i portretowe. Wśród tych pierwszych intrygują propozycje Joanny Szostak, Izabeli Ołdak i Joanny Półkośnik. Propozycji portretowych jest znacznie więcej i tu wybór jest trudny, dlatego warto postawić na kompozycje oryginalne i takie, gdzie autor operuje własnym językiem malarskim oraz rozpoznawalnym stylem. Do takich twórców niewątpliwie należą Paweł Porada i Jakub Godziszewski.

Katalog aukcji dostępny na stronie Pragalerii oferuje interesujące pozycje; wyselekcjonowana oferta pozwala skupić się na ciekawych pracach i nazwiskach, zachęcając do ich licytacji telefonicznie lub podając limity licytacyjne. Oferowana jest także możliwość licytacji prac on-line.

Fotografia (góra): Alicja Kappa, „Brzask” (2016), olej, akryl, technika własna, płótno, 140x100cm. Źródło: Pragaleria

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: