szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:

International Art Fair Warsaw 2016 – pierwsze międzynarodowe targi sztuki XX i XXI wieku w Polsce

17.03.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

Od 7 do 10 kwietnia na stadionie PGE Narodowym odbędą się międzynarodowe targi sztuki International Art Fair Warsaw 2016. Zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac zarówno z malarstwa, fotografii, jak i nowoczesnego wzornictwa. W trakcie targów odbędą się także liczne wydarzenia towarzyszące – warsztaty, prezentacje i spotkania, w tym ze Zbigniewem Liberą czy Rachel Libeskind. Gościem honorowym IAFwarsaw 2016 będzie Wanda Zwinogrodzka, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

Galeria Contini Art Igor Mitoraj, Dea Ferita, 2005, Bronze, Ed. 4_8, 55x32x28cm, źródło: materiały prasowe

Galeria Contini Art Igor Mitoraj, Dea Ferita, 2005, Bronze, Ed. 4_8, 55x32x28cm, źródło: materiały prasowe

Podczas targów swoje prace zaprezentuje kilkudziesięciu artystów z różnych stron świata, wybranych przez radę programową pod nadzorem kuratorki Małgorzaty Miśkowiec. Dzięki temu IAFwarsaw 2016 będzie interesującym przeglądem tego, co nowego dzieje się w sztuce, jakie tematy i kierunki obecnie dominują, a także jakie problemy stawia sztuka przed artystami.

Sztuka to dziedzina, która wzbogaca życie, uwrażliwia jej odbiorców, daje jedyną w swoim rodzaju okazję by zwrócić uwagę na ważne społeczne i kulturowe problemy. Dlatego też zależy nam szczególnie, aby targi przyczyniły się do rozwijania wiedzy dotyczącej tego, co ciekawego dzieje się w sztuce w Polsce i Europie – mówi Beata Roszkowska, pomysłodawczyni dyrektor IAFwarsaw 2016.

Na targach będzie można zobaczyć prace m.in.:

Roberta Indiany, amerykańskiego artysty związanego z pop artem, twórcy kultowego napisu LOVE i Igora Mitoraja, polskiego rzeźbiarza których reprezentować będzie galeria Contini Art z Wielkiej Brytanii,

Patricka Faucka, niemieckiego grafika i Joachima Lothara Gartnera, austriackiego artysty, wykorzystującego w swoich pracach materiały powszechnego użytku reprezentowanych przez galerię Artontour project by kunst#stücke z Austrii,

Bogdana Vladuta, rumuńskiego artysty, tworzącego fotografie, rysunki, obrazy; reprezentowanego przez Funnel Contemporary Art z Rumunii,

Rachel Libeskind, nowojorskiej artystki multimedialnej, córki Daniela Libeskinda, reprezentowanej przez Alludo Room Gallery,

Galeria TSEKH Ievgen Petrov, Boys, 2016, watercolor on paper, 150x100 cm, źródło: materiały prasowe

Galeria TSEKH Ievgen Petrov, Boys, 2016, watercolor on paper, 150×100 cm, źródło: materiały prasowe

IAFwarsaw 2016 to nie tylko bogaty program wystawienniczy, ale też liczne wydarzenia towarzyszące – warsztaty, spotkania i projekcja filmu. Zaplanowane są m.in. dyskusje o sztuce w przestrzeni miasta, historii kolekcjonerstwa w Polsce, współczesnym designie, sztuce street art-u i wideo art-u, sztuce kolekcjonerstwa. Odbędzie się także spotkanie z Rachel Libeskind, która na targach zaprezentuje także swój performance. Planowany jest również pokaz filmu Zbigniewa Libery pt. „Walser”, natomiast po seansie będzie można wziąć udział w spotkaniu z autorem zdjęć do filmu.

IAFwarsaw 2016 będą się wyróżniać interdyscyplinarnością – jako jedyni w Polsce łączymy sztuki wizualne z designem. Oprócz malarstwa, rzeźby i fotografii odbiorca będzie miał też szansę obcowania z nowoczesnym projektowaniem i wzornictwem, reprezentowanym m.in. przez znanych polskich artystów Oskara Ziętę czy Tomasza Rygalika – mówi Małgorzata Miśkowiec.

Targi będą otwarte:
7 kwietnia – 13:30 – 20:00
8 kwietnia – 10:00 – 20:00
9 kwietnia – 10:00 – 20:00
10 kwietnia – 10:00 – 17:00

Bilety w sprzedaży na stronie Eventim oraz w sieci sprzedaży Eventim w cenach: czwartek i piątek- 14 zł; sobota i niedziela – 18 zł. Koszt karnetu na wszystkie dni – 45 zł. Dzieci do lat 6 z rodzicami oraz dzieci i młodzież do lat 18 po okazaniu legitymacji szkolnej wchodzą bezpłatnie.

Wszelkie informacje dotyczące targów na stronie internetowej: www.art-fair.pl .

Artykuł sponsorowany

 

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: