szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:

Aukcja „Surrealizm i Realizm Magiczny” w Desa Unicum już za tydzień

31.08.2016

Aktualności, Polska: aukcje

8 września o godzinie 19.00 w Desa Unicum odbędzie się aukcja „Surrealizm i Realizm Magiczny”. Po raz pierwszy tak zróżnicowany i reprezentatywny zestaw prac, znanych na całym świecie artystów, znajdzie się na jednej aukcji.

W świecie obrazów polskich przedstawicieli realizmu magicznego wszystko jest możliwe. Mówią o tajemniczych siłach natury, ludzkich marzeniach i koszmarach, o polityce, seksie i współczesności. Trzymane grawitacją ich wyobraźni gigantyczne budynki lewitują w otoczeniu fruwających elfów, jednorożców i dziwnych, trójnogich lub jednookich stworzeń. Króluje kolor, tajemnica i magia. Czasem przerażające i mroczne, innym razem bajkowe i radosne prace realistów magicznych składają się na niezwykle oryginalny nurt polskiej sztuki, który zdobył ogromne uznanie za granicą.

Po raz pierwszy na jednej aukcji znajdą się prace czołowych artystów tego kierunku: Wojciecha Siudmaka, Rafała Olbińskiego, Zdzisława Beksińskiego, Jerzego Dudy-Gracza, Kazimierza Mikulskiego, Jacka Yerki, Mariana Michalika i Tomasza Sętowskiego. Wystawiani na całym świecie, m.in. w Palais de Tokyo, Muzeum Ufizzi, Library of Congress, Muzeum Watykańskim i Muzeum Narodowym w Warszawie, mistrzowie dwuznaczności wciągną widza w zupełnie inną rzeczywistość.

Oprócz wyżej wymienionych artystów na aukcji „Surrealizm i Realizm Magiczny” znajdą się również prace wielu innych twórców, m.in. Andrzeja Urbanowicza, Marii Anto, Joanny Sierko-Filipowskiej i Andrzeja Kreutza-Majewskiego.

Ceny wywoławcze od kilkuset złotych do ponad stu tysięcy.

Fotografia (góra): Wojtek Siudmak, Genesis („…”), 1980, akryl/płótno naciągnięte na deskę, 65 x 50 cm, fragment

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: