szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:

60 Aukcja Młodej Sztuki w DESA Unicum już 13 września

02.09.2016

Aktualności, Polska: aukcje

13 września o godzinie 19 w DESA Unicum odbędzie się jubileuszowa, 60 Aukcja Młodej Sztuki na której znajdą się prace najbardziej rozchwytywanych twórców. Bartłomiej Koter, Tomasz Poznysz, Sonia Ruciak i Marek Pękacz to młodzi zdolni, którzy zdobyli już mocną pozycję na rynku sztuki. Ich obrazy można oglądać na wystawie przedaukcyjnej rozpoczynającej się 30 sierpnia.

13 września będzie miała miejsce 60 Aukcja Młodej Sztuki w DESA Unicum. Znajdzie się na niej twórczość najciekawszych artystów młodego pokolenia, takich jak Bartłomiej Koter, Tomasz Poznysz, Sonia Ruciak czy Marek Pękacz.

„Psycho City” Marka Pękacza to jedna z najbardziej intrygujących i oryginalnych prac wrześniowej aukcji. Obraz ma dwa oblicza: pierwsze widziane w świetle dziennym i to, które dostrzegalne jest jedynie za pomocą światła UV – pełne tajemniczych kręgów, linii i napisów – niczym z notatnika Leonarda da Vinci.

Współczesne miasto jest też bohaterem twórczości Bartłomieja Kotera, który od wielu miesięcy pobija własne rekordy na Aukcjach Młodej Sztuki. Architekt, wprawny rysownik i ilustrator już na stałe związał się z techniką oleju na płótnie. Miejskie pejzaże Kotera – układ brył, światła i perspektywy – zauroczyły niejednokrotnie wielu odbiorców i pozostały najbliższym mu tematem.

Elementy architektonicznej przestrzeni są również jednym z ulubionych motywów twórczości Sonii Ruciak, absolwentki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych i stypendystki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W obrazach, przedstawiających najczęściej rytmiczne układy schodów i pięter, odnaleźć można bliskie artystce wartości: melancholię, spokój, harmonię.

Prace młodych twórców to nie tylko oryginalna inwestycja, ale również szansa na wsparcie rozwijających się talentów. DESA Unicum to pierwszy dom aukcyjny w Polsce, który stworzył cykl Aukcji Młodej Sztuki. Wszystkie prace licytowane są od 500 złotych.

Fotografia (góra): Bartłomiej Koter, Midair, olej na płótnie, 2016

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: