szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Contemporary London Art – FaceToFaceArt NCK – Maria Ptaszek

„Odkroiłam sobie głowę” – wystawa prac Marty Kubiak w Galerii Miejskiej Wrocławia

05.09.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

Od 16 września w Galerii Miejskiej we Wrocławiu oglądać będzie można wystawę pt. „Odkroiłam sobie głowę”. Jest to pokonkursowa ekspozycja prac Marty Kubiak, laureatki Nagrody Fundacji Rolanda Gräfe, która w roku 2016 skierowana została do młodych twórców z Wrocławia.

Wystawa jest już drugą indywidualną prezentacją prac artystki w murach Galerii Miejskiej we Wrocławiu. Tym razem obok typowych dla Kubiak prac serigraficznych pokazane zostaną grafiki wykonane w mniej popularnej technice fotopolimeru. Artystka zapoznała się z nią podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych, a następnie rozwijała w trakcie stypendium w belgijskim Frans Masereel Centrum w Kasterlee. Efektem jej rezydencji była seria małoformatowych realizacji układających się w formę wizualnego dziennika. Składają się na niego grafiki, do stworzenia których artystka użyła przede wszystkim autorskich fotografii, poddając je następnie graficznym manipulacjom i przetworzeniom

„Dziennik” stanowi zapis dni spędzonych w belgijskim miasteczku, obrazując jednocześnie zainteresowanie artystki rzeczami noszącymi piętno powszedniości. W swojej sztuce Kubiak nie stara się wynosić tych kategorii ponad to, czym są w swojej istocie. Poprzez afirmatywną postawę zwraca jedynie uwagę na ich obecność, doceniając ich wartość tkwiącą w bezpretensjonalności i zwyczajności. Zainteresowanie tymi elementami ujawniało się już w pierwszych wykonywanych przez Kubiak serigrafiach obrazujących to, co pozornie bez znaczenia.

Wystawę u murach Galerii Miejskiej we Wrocławiu oglądać będzie można do 30 września

fot (góra): Marta Kubiak, Ozory z kaparami 02, serigrafia, 2016

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: