szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
AUXIONER Adam Myjak

Kossakowe wizje i architektura grodu Kraka na Aukcji Dzieł Sztuki w Krakowie

06.10.2016

Aktualności, Polska: aukcje

W sobotę 8 października o godzinie 17 w Krakowie na Rynku Głównym odbędzie się Aukcja Dzieł Sztuki organizowana przez Sopocki Dom Aukcyjny.Wśród kilkudziesięciu obrazów wyróżnić należy okazałą pracę Jerzego Kossaka „Wizja Napoleona w odwrocie spod Moskwy” z 1933 roku. Wyjątkową pozycję zajmuje też album z 12 akwarelami Adama Setkowicza przedstawiającymi widoki Krakowa.

Wielbicielom sztuki awangardowej mogą spodobać się prace wybitnej krakowskiej artystki Janiny Kraupe-Świderskiej. Dla zainteresowanych  sztuką współczesną przygotowano obrazy Wiesława Obrzydowskiego, Lucyny Patality, Jana Szancenbacha i Władysława Szyszko oraz intrygujące rzeźby Bronisława Chromego: wykonaną z brązu i kamienia niewielkich rozmiarów „Owcę” oraz duży patynowany brąz „Kolarze”.

Miłośnicy grafiki znajdą w ofercie aukcyjnej interesujące obiekty z lat 60. i 80., czyli najlepszego okresu rozwoju tej techniki w powojennej historii. Wśród wielu przedmiotów znalazły się prace m.in.: Lucjana Mianowskiego, Janusza Karwackiego, Stefana Suberlaka i Tadeusza Łapińskiego.

Na szczególną uwagę zasługują  prace Zdzisława Beksińskiego, którego życie i twórczość w ostatnim czasie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Aukcję wyróżnia także oferta wyjątkowej, dawnej biżuterii m.in.: XIX w. brosza brylantowa w kształcie księżyca.

Aukcja Dzieł Sztuki

8 października 2016, godz. 17

Sopocki Dom Aukcyjny

Galeria w Krakowie

Rynek Główny 43, Kraków

Kontakt: Agnieszka Mikołajczyk, Iwona Kozicka, tel. 12 429 12 17, krakow@sda.pl

Katalog prac dostępny na stronie sda.pl

Fot. (góra)  Jerzy Kossak, Wizja Napoleona w odwrocie spod Moskwy, 1933

źródło: materiały organizatora

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

 

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: