szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
ArtEkspozycje – Wilkoń Aukcja Sztuki Aktualnej – FaceToFaceArt

XVIII-wieczny obraz odnaleziony po 25 latach we Wrocławiu

22.02.2017

Aktualności, Polska: wydarzenia

Dolnośląscy policjanci w jednym z prywatnych wrocławskich domów odnaleźli skradziony 25 lat temu z jednego z kościołów na terenie powiatu polkowickiego XVIII-wieczny obraz przedstawiający Madonnę z Dzieciątkiem Jezus. Zaginione w 1992 roku dzieło powróci do parafii, skąd zostało zrabowane.

W ramach prowadzonej sprawy operacyjnej Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko dziedzictwu narodowemu, po 25 latach odnaleźli i zabezpieczyli XVIII-wieczny obraz Madonny z Dzieciątkiem Jezus, który w 1992 roku został skradziony podczas włamania do jednego z kościołów w powiecie polkowickim.

Dzieło, które widnieje w rejestrze zabytków, odnaleziono w jednym z prywatnych, wrocławskich domów. Obecnie trwa śledztwo, mające na celu wyjaśnienie, co działo się z obrazem w ciągu 25 lat oraz w jaki sposób trafił on w prywatne ręce. Dziś wiadomo jedynie, że zabezpieczony zabytek, po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności, powróci do parafii, z której został skradziony.

fot. (góra) Madonna z Dzieciątkiem Jezus, XVIII wiek, źródło: policja.pl

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

to cię powinno jeszcze zainteresować:

Rynek i sztuka

/

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: