szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Aukcja Sztuki Dawnej i Współczesnej – FaceToFaceArt Artekspozycje -Brazy Wilkonia 2

Wystawa „Art WORK/ PL-UA Artyści o pracy” – fotorelacja z wernisażu

26.09.2017

Aktualności, Polska: wydarzenia

21 września we wnętrzach Galerii Dworcowej i Sali Sesyjnej odbył się wernisaż wystawy „Art WORK/ PL-UA Artyści o pracy”.

Oficjalne otwarcie rozpoczęło się przemowami dyrektora Galerii Miejskiej we Wrocławiu – Mirosława Jasińskiego i kuratorek Ewy Sułek (Warszawa), Alisy Lozhkiny (Kijów) oraz współkuratorki Małgorzaty Micuły (Galeria Miejska we Wrocławiu). Podczas oficjalnej części wydarzenia głos zabrali również przedstawicielka Fundacji ZENKO i przedstawiciel Honorowego Konsulatu Ukrainy.
Goście wernisażu mieli okazję zobaczyć ekspozycję prezentującą polską i ukraińską sztukę współczesną, która skupia się wokół szeroko rozumianego pojęcia jakim jest praca. Uzupełnieniem otwarcia wystawy był koncert polsko-ukraińskiej grupy instrumentalistów „The Cuban Latin Jazz” i poczęstunek składający się z tradycyjnych przysmaków kuchni polskiej i ukraińskiej.

Ekspozycja „Art WORK/ PL-UA Artyści o pracy” jest otwarta dla zwiedzających codziennie od godziny 11:00 do 19:00 w murach Galerii Dworcowej (Dworzec Główny, 2 piętro) i potrwa do 31 października. Wstęp bezpłatny.

Fot. Agata Piątkowska na zlecenie Galerii Miejskiej we Wrocławiu.

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: