szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:

Paddle8 przyciąga miłośników kryptografii dzięki sztuce

25.01.2018

Aktualności, Ciekawostki

Bitcoinowi miliarderzy- bracia Winklevoss- wdrażają innowacyjny system kupna sztuki. Doradcy Paddle8 pragną odpowiedzieć na potrzeby nowej generacji kolekcjonerów. Pierwszym krokiem będzie aukcja online poświęcona zagadnieniu pieniądza. Data licytacji przypada w 10. rocznicę wydania bitcoina. Podczas wydarzenia oferenci mogą wykorzystywać główne kryptowaluty.

Założona w 2011 roku Paddle8 łączy się ze szwajcarską firmą technologiczną The Native. Umowa ma na celu wsparcie domu aukcyjnego przez specjalistę w dziedzinie technologii blockchain. System zrewolucjonizuje sposób zawierania, rozliczania i zapisywania transakcji. To zupełnie nowy rozdział dla zespołu Paddle8.

Szczegóły współpracy z Paddle8

W ramach współpracy The Native obejmie 15% udziałów w Paddle8, płacąc 8,8 miliona dolarów. Otrzyma także opcję pozyskania dodatkowych 36% za około 25,6 miliona dolarów. Paddle8 i The Native utworzą Paddle8 Lab- jednostkę biznesową skupioną na blockchainie. Laboratorium będzie odpowiedzialne za technologie kryptowaluty. Opracuje także usługę pozwalającą na śledzenie dzieł sztuki i własności kolekcjonerskiej. Rozwiązanie ma sprawić, że rynek sztuki stanie się bardziej przejrzysty- zmniejszy obfitość oszustw oraz fałszywie reprezentowanych towarów.

Rynek sztuki a kryptowaluty

Popularność bitcoina rośnie pomimo że nie jest on wspierany przez rządy krajowe i banki centralne. Inicjatywa Paddle8 to krok w kierunku przygotowania rynku sztuki dla młodszego pokolenia, które coraz częściej inwestuje w kryptowalutę. Cameron Winklevoss, wieloletni doradca firmy, dodał, że pomysł ten może być ,,kluczem do zwiększenia przejrzystości na rynkach całego świata, w tym na rynku sztuki”.

Paulina Krupa

fot. (góra) Widok na wystawę Andy’ego Warhola w Metropolitan Arts Centre w Belfaście w 2013 roku

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: