szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Aukcja Sztuki Dawnej i Współczesnej – FaceToFaceArt

Dziedzictwo Chopina znajdzie się w sieci

01.02.2018

Aktualności, Polska: wydarzenia

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina udostępni blisko 40 tysięcy obiektów pochodzących ze spuścizny kompozytora. Kolekcja poświęcona XIX-wiecznemu geniuszowi zostanie zdigitalizwoana do 2020 roku. Upowszechnienie dzieł pozwoli każdemu zapoznać się z dziedzictwem jednego z najwybitniejszych Polaków.

Projekt skierowany jest nie tylko do melomanów, ale także osób zainteresowanych działami kompozytora. Pozwoli on na nieograniczone możliwości badawcze i analityczne. Dostęp do dzieł będzie nieodpłatny. Wszystkie kompozycje Chopina i ich warianty, rękopisy utworów, nagrania, czasopisma będą na wyciągnięcie ręki.

Odwiedzający stronę będą mogli wyszukać i pobierać poszczególne partytury i fragmenty. Pozwoli to na wykonywanie analiz harmonii, melodii i innych aspektów muzyki. Chopin będzie pierwszym kompozytorem z tak bogatym, cyfrowym zapleczem.

Dostęp on-line do dziedzictwa chopinowskiego pozwoli na tworzenie aplikacji muzycznych i edukacyjnych oraz przeszukiwanie zasobów wedle różnych kryteriów. Portal stanie się centrum wiedzy na temat twórczości wybitnego kompozytora i zagadnień pokrewnych.

Projekt Dziedzictwo Chopinowskie realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Paulina Krupa

fot. (góra) Fryderyk Chopin, 1873

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: