szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
ArtEkspozycje – Wilkoń Aukcja Sztuki Aktualnej – FaceToFaceArt

Toledo Museum of Art ogłasza 20-letni plan rozbudowy

14.02.2018

Aktualności, Świat: wydarzenia

Toledo Museum of Art w Ohio w Stanach Zjednoczonych właśnie ogłosiło ambitny plan rozbudowy instytucji oraz otoczenia wokół niej. Projekt zostanie przeprowadzony na przestrzeni najbliższych dwudziestu lat.

Pierwsza faza projektu ma na celu ułatwienie dostępu do muzeum od strony ulicy Monroe oraz zapewnienie większej ilości zieleni wokół budynku instytucji.

Plan rozbudowy

Jak podaje Adam Levine, zastępca dyrektora Toledo Museum of Art, cel programu polega nie tyle na samej rozbudowie instytucji, co na uczynieniu jej lepszą. Dodaje on także, iż obecnie muzeum posiada 27 akrów ziemi, zaś aż 26 procent tego obszaru to parking naziemny. Dlatego też jednym z głównych postulatów planu jest zazielenienie terenów należących do instytucji i stworzenie w jej okolicy dużego parku. Projekt zakłada przebudowę parkingu muzeum w taki sposób, aby mógł on pomieścić tę samą, co dotychczas ilość gości. Rozważane jest również dodanie mostu dla pieszych nad ulicą Monroe lub przejścia podziemnego pod nią, aby uczynić dostęp do muzeum łatwiejszym dla zwiedzających.

Dziewięciopunktowy plan instytucja sfinansuje z darowizn i dotacji. Projekt muzeum przeprowadzony zostanie przez nowojorską firmę architektoniczną Beyer Blinder Belle. Jak podaje pracująca tam Elizabeth Leber, Beyer Blinder Belle działa w myśl zasady, iż architektura i design w znaczącym stopniu przyczyniają się do wzmacniania więzi międzyludzkich. Ambitny plan Toledo Museum of Art ma na celu nie tylko ożywić działalność instytucji i wzbogacić doświadczenia odwiedzających ją gości, ale także przedefiniować relacje interpersonalne w sąsiedztwie muzeum.

K. Z. 

fot. (góra) Toledo Museum of Art w Ohio

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: