szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Aukcja Fotografii – FaceToFaceArt

Wystawa Michała Anioła przyciągnęła rekordową liczbę gości

15.02.2018

Aktualności, Świat: wydarzenia

Wystawa prac Michała Anioła w Metropolitan Museum of Art była wyjątkowym wydarzeniem. Dokładnie 702 516 gości wzięło udział w pokazie, co uczyniło go dziesiątą najczęściej odwiedzaną ekspozycją w historii nowojorskiego muzeum.

Michał Anioł, Dawid, 1501-1506

Prezentowane dzieła wypożyczone zostały z 50 publicznych i prywatnych kolekcji z USA i Europy. Projekt ,,Michelangelo: Divine Draftsman and Designer” objął 133 rysunki i 3 marmurowe rzeźby Michała Anioła (1475-1564). Muzeum odtworzyło również, choć w mniejszej skali, sufit Kaplicy Sykstyńskiej– najsłynniejsze dzieło artysty.

Pokaz prac renesansowego mistrza zdołał pokonać wystawę ,,Alexander McQueen: Savage Beauty’’ z 2011 roku, która przyciągnęła 661 509 odwiedzających.

W dniu finisażu muzeum pozostało otwarte jeszcze przez kilka godzin, aby wpuścić ostatnią falę gości. Osoby z całego świata mogły doświadczyć geniuszu artysty. Wystawa, którą przygotowywano od ośmiu lat była analizą bogatej spuścizny Michała Anioła– wybitnego malarza, rzeźbiarza, architekta i poety. Po raz pierwszy tak obszerny zbiór prac artysty został przedstawiony w jednym miejscu.

Paulina Krupa

fot. (góra) Michał Anioł, Studio di Nudo

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: