szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:

Grafika Pabla Picassa skradziona z firmy w Wisconsin

21.02.2018

Aktualności, Świat: wydarzenia

Pochodząca z 1949 roku oryginalna grafika Pabla Picassa została skradziona z siedziby działającej w Milwaukee w stanie Wisconsin firmy, która zajmuje się wyceną oraz pośrednictwem przy zakupie dzieł sztuki. Szacowana wartość pracy to 35-50 tys. dol.

Pablo Picasso, Le Matador, 1970, źródło: Sotheby’s

Grafika skradziona została z DeLind Fine Art Appraisals w piątek 16 lutego pomiędzy godziną 11:30 a 14:00. Jak podaje Bill DeLind, stratę tę odnotował jego partner biznesowy, Michael Goforth. Budynek, w którym znajdowało się dzieło nie posiada kamer monitorujących. Drzwi galerii nie były także zamknięte na klucz. Firma nie posiada wielu wejść, ale współdzieli budynek z innymi przedsiębiorstwami, co może czynić ją bardziej przystępną dla potencjalnego złodzieja. Od razu po dostrzeżeniu kradzieży DeLind skontaktował się z policją w Milwaukee, a także z muzeami, galeriami oraz domami aukcyjnymi na terenie całego kraju, aby uniemożliwić złodziejowi sprzedaż pracy.

Realizacja zatytułowana „Torero” pochodzi z serii 30 grafik. Zrealizowana została ona techniką akwaforty i akwatinty na papierze. W prawym dolnym rogu dzieła znajduje się skreślona zieloną kredką sygnatura Pabla Picassa. Wartość pracy szacowana jest na 35-50 tys. dol. Firma DeLind Fine Art Appraisals wynajęta została przez właściciela grafiki, aby pomóc mu w jej sprzedaży.

K. Z. 

fot. (góra) Pablo Picasso, Combat de taureau et cheval, 1935, źródło: Sotheby’s

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: