szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Aukcja Fotografii – FaceToFaceArt

Trzy autografy Steve’a Jobsa na marcowej aukcji

22.02.2018

Aktualności, Świat: aukcje

Dom aukcyjny z Bostonu przygotowuje się do licytacji trzech przedmiotów podpisanych przez współzałożyciela firmy Apple, Steve’a Jobsa. Na aukcji internetowej pt. ,,Pop Culture’’ pojawią się trzy nigdy dotąd nieoferowane na rynku unikatowe autografy. Ze względu na niechęć Jobs’a do składania podpisów, przedmioty te uważane są za rzadkie.

Najcenniejszym z oferowanych obiektów jest wniosek o pracę z 1973 roku. Zgodnie z opisem przedmiotu na stronie RR Auction, 18-letni Jobs szukał pracy jako elektryk lub inżynier-projektant. Stawka początkowa za spuściznę byłego CEO firmy Apple wynosi 5000 dolarów. Ostateczną wartość szacuje się na 50 000 dolarów.

Kolejnym wystawionym przedmiotem jest podręcznik ,,Podstawy administracji MAC OS X’’, podpisany przez Jobs’a na parkingu Apple w 2001 roku. Na aukcji pojawi się również artykuł z gazety Daily Post, poświęcony corocznej konferencji Apple- Worldwide Developers Conference w San Francisco. Wycinek pochodzi z 10 czerwca 2008 roku. Licytacja podręcznika rozpocznie się od sumy 1000 dolarów, ale prognozuje się, że jego ostateczna cena wyniesie 25 000 tysięcy dolarów. Początkowa cena artykułu z Daily Post to 2 500 dolarów, choć jego wartość szacowana jest na około 15 000 tysięcy dolarów.

Wszystkie dokumenty z podpisami Steve’a Jobsa pochodzą od trzech różnych właścicieli. Każda sygnatura została przeanalizowana przez firmę zewnętrzną PSA & PSA/DNA Certification Verification, która potwierdziła ich autentyczność. Aukcja rozpocznie się 8 marca i potrwa osiem dni.

Podczas poprzedniej aukcji RR w październiku zeszłego roku, podpisana przez Jobsa okładka magazynu Newsweek z 1988 roku (,,I love manufacturing’’) sprzedała się za 50 587 tysięcy dolarów.

Paulina Krupa

fot. (góra) Steve Jobs, 2008, fot. Matthew Yohe

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: