Magazyn RiSZ

  • To event minęło.

68 Aukcja Młodej Sztuki w Sopockim Domu Aukcyjnym

Czerwiec 22 - 19:00
21:00

Lato w Sopockim Domu Aukcyjnym nie zapowiada się wcale na sezon ogórkowy! W Warszawie 22 czerwca pod młotek pójdzie 86 prac: obrazy na płótnie i desce, ceramika,  rysunki – a każda z nich wystartuje niezmiennie od 500 zł.

Okładkowa praca to obraz Sylwii Perczak (55. Chwila, 2017), artystki zafascynowanej malarstwem dawnych mistrzów. Nastrojowa parafraza renesansowego portretu przypadnie do gustu miłośnikom klasycznego malarstwa.

Kto nad figurację przedkłada abstrakcję nie przejdzie obojętnie obok obrazu Gossi Zielaskowskiej (26. LOVE MAP, 2016) – laureatki i finalistki wielu konkursów malarskich, w 2014 r. notowanej na 19. miejscu w Kompasie Młodej Sztuki. Siła gestu odczuwalna jest zarówno w kolorze, jak i w fakturze tej pracy.

Miłośnicy dużych formatów z pewnością będą zadowoleni z oferty 68 AMS, znajdą bowiem kilka imponujących prac, nie tylko w formie, ale i w formacie. Przykładowo abstrakcja pędzla Elżbiety Krasińskiej (30. Colors, 2017, akryl, płótno, 100 x 200 cm, sygn. p.d.) to obraz, który doskonale zaaranżuje wnętrze.

Wakacyjny klimat na cały rok gwarantuje powieszenie na ścianie pracy Andrzeja Tuźnika (60.)

Na co patrzy człowiek spacerujący po plaży? Zanim Państwo wybiorą się na wakacyjne wojaże zachęcamy, by popatrzeć na ofertę 68 Aukcji Młodej Sztuki w Sopockim Domu Aukcyjnym!

Termin aukcji: 22 czerwca, czwartek, 2017, godz. 19.00
Miejsce  aukcji: Sopocki Dom Aukcyjny, Warszawa, ul. Nowy Świat 54/56
Kontakt: 22 828 96 98, 603 949 004 e-mail: mlodasztuka@sda.pl

fot. (góra) Elżbieta Krasińska,  Colors, 2017, akryl, płótno, źródło: materiały prasowe organizatora

Data:
Czerwiec 22
Godzina:
19:00 - 21:00

Organizator

Sopocki Dom Aukcyjny
Telefon:
+48 58 550 16 05
Email:
sopot@sda.pl
Strona internetowa:
www.sda.pl

Miejsce

Sopocki Dom Aukcyjny – oddział warszawski
Nowy Świat 54/56
Warszawa, mazowieckie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
warszawa@sda.pl