szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Artekspozycje -Brazy Wilkonia Aukcja Dzieł Sztuki – Piękna Gallery
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

8 Aukcja Sztuki XXI wieku w Sopockim Domu Aukcyjnym

Kategorie wydarzeń:
, ,

19.08.2017 - 19:00
22:00

Chociaż pogoda nad polskim morzem, bywa kapryśna to możemy zapewnić, że przedostatni weekend sierpnia będzie bardzo gorący. Właśnie wtedy odbędzie się 8 edycja Aukcji Sztuki XXI wieku. Jest to oferta szczególna, gdyż w jednym katalogu wystawiamy najlepszych artystów naszych licytacji oraz kilku twórców, którzy pojawiają się u nas po raz pierwszy, ale również mogą pochwalić się sporymi osiągnięciami artystycznymi.

Poz. 2 Agnieszka Nienartowicz

Jednym z takich artystów jest Tomasz Kopcewicz, którego obraz otwiera niniejszy katalog. Praca Kopcewicza pochodzi z jednej z jego sztandarowych serii zatytułowanej „On the way” (poz. 1). Dzieło to można śmiało określić jako minimalistyczne, ponieważ środki artystycznego wyrazu zostały tu mocno zredukowane. Na pierwszy rzut oka, obraz artysty wydaje się wręcz być quasi-abstrakcyjną kompozycją i dopiero po dłuższym oglądzie możemy wyczytać z niej formy, które znamy, mijamy każdego dnia, ale niekoniecznie zwracamy na nie uwagę. Ważnym punktem oferty jest również praca Natalii Rybki, która gościła już na ścianach naszej galerii, a teraz, po rocznej przerwie, ponownie pojawia się w katalogu Aukcji Sztuki XXI wieku. Prezentowany obraz (poz. 37) stanowi kontynuację jej cyklu, gdzie artystka porusza temat bardzo osobisty – jej silną wiarę w Boga, którego obecność dostrzega szczególnie w naturze.

W obecnym, dalece zlaicyzowanym świecie artystycznym, jej sztukę pod względem znaczeniowym można postrzegać wręcz jako awangardową. Zeszły rok był dla Rybki niezwykle pracowity, obfitował w wystawy i udział w konkursach. Jej zaangażowanie i wyjątkowość jej malarstwa zostały docenione przez jury znanego, polskiego miesięcznika o sztuce „Arteon”, które przyznało jej tytuł artystki roku 2016.

Poz. 11 Radosław Sowiak

Poza zaprezentowanymi tu pokrótce twórcami, warto oczywiście zwrócić uwagę na pozostałych artystów – bardziej lub mniej Państwu znanych. Na naszej aukcji debiutują m.in. Agnieszka Nienartowicz (poz. 2) artystka, która spełnia się w stylistyce naturalistycznej; Paulina Sanecka (poz. 22) autorka ekspresyjnych, ograniczonych w formie obrazów; Wiktor Jackowski (poz.33) prezentujący na aukcji monochromatyczną, „mroczną” kompozycję; czy Daniel Pawłowski (poz. 41) młody przedstawiciel realizmu magicznego, którego charakteryzuje nienaganny warsztat malarski i zamiłowanie do wypracowanego detalu. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z całym naszym katalogiem, a jeżeli któreś z prezentowanych dzieł zwróci Państwa uwagę to gorąco zachęcamy do udziału w licytacji.

Dilan Abdulla, Katarzyna Dąbrowska, Dorota Kulawczuk-Szostek

Zespół SDA Modern

Wystawa przedaukcyjna trwa od 5 sierpnia
Wszystkie ceny wywoławcze 1500 zł

 

fot. (góra) T. Kopcewicz, On the way, źródło: materiały prasowe organizatora

Rynekisztuka.pl

Szczegóły

Data:
19.08.2017
Godzina:
19:00 - 22:00
Kategorie wydarzeń:
, ,

Miejsce

Sopocki Dom Aukcyjny
Boh. Monte Cassino 43
Sopot, Polska
+ Google Map
Telefon:
58 550 16 05
Strona internetowa:
http://sda.pl
MENU: