Zapraszamy do uczestnictwa w 17 Aukcji Varia w warszawskim oddziale Sopockiego Domu Aukcyjnego 11 maja 2017 o godz. 19.00.
Oferta obejmuje 290 obiektów z różnych dziedzin sztuki i rzemiosła artystycznego.
Najmocniej reprezentowany jest dział malarstwa; można zakupić prace czołowych artystów polskich takich jak: Wlastimil Hofman (Portret dziewczynki z 1935 r. w cenie wywoławczej: 19 500 zł), Stanisław Kaczor-Batowski (Potyczka ułanów z bolszewikami od 18 000 zł), Jerzy Kossak (Ułan na patrolu z 1933 r od 8 000 zł), oraz pastel Józefa Rapackiego (od 10 000 zł). Ponadto dostępne są obrazy : Teodora Ziomka, Wiktora Koreckiego, Ignacego Zygmuntowicza, Adama Setkowicza, Stanisława Górskiego, Wincentego Wodzinowskiego.
W dziale rzeźby znajduje się plakieta Jeana Lamberta-Ruckiego, oraz plakieta wykonana w pracowni Braci Łopieńskich. Szeroki wybór biżuterii antycznej i dawnego rzemiosła zadowoli gusta pasjonatów stylowej sztuki użytkowej i umożliwi zakup interesujących prezentów.
Szczególnej uwadze polecamy: srebrne świeczniki Gustawa Radkego poz. 161 (od 6 000 zł), parę figur porcelanowych włoskiej wytwórni w Capo-di-Monte poz. 192 (Bachus i Bachantka od 3 600 zł) oraz szkła Huty Niemen (od 700 zł).
Aukcja Varia 17 oraz wystawa przedaukcyjna odbędą się w warszawskim oddziale Sopockiego Domu Aukcyjnego, Galerii w Warszawie (ul. Nowy Świat 54/56, Warszawa) czynnej od pon.-pt. w godzinach od 11-19 i w sob. od 11-15.
kontakt: Ewa Tokarzewska, Adrian Kurowski tel. (22) 828 96 98, warszawa@sda.pl
fot. (góra) Stanisław Kaczor-Batowski, Potyczka ułanów z bolszewikami, olej, płótno, 53 x 72 cm, źródło: materiały prasowe organizatora