szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
AUXIONER Adam Myjak
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Aukcja Sztuki Orientu – Dom Aukcyjny DAES

Kategorie wydarzeń:
,

06.04.2017

Aukcja Sztuki Orientu  odbędzie się w dniu 6 kwietnia 2017 r. o godzinie 18:00 – to już drugie wydarzenie w domu Aukcyjnym DAES, działającym od tego roku w Warszawie przy ulicy Pięknej 28-34 lok.1. Podczas aukcji licytowane będą unikalne dzieła sztuki z Dalekiego Wschodu. Aukcję poprzedzi degustacja tajwańskiej whisky Kavalan, którą poprowadzi Jarosław Buss, jedyny Polak – juror prestiżowych zwodów World Whiskies Awards, organizator dorocznego festiwalu Whisky Live Warsaw. Uczestnicy aukcji „zmierzą się” między innymi z – Sherry Oak i Peaty Cask. Bogactwo doznań smakowych wprowadzi uczestników aukcji w odpowiedni nastrój i atmosferę Dalekiego Wschodu – jak przekonuje ekspert.

Destylarnia Kavalan, należąca do King Car Group, jest pierwszą wytwórnią whisky na Tajwanie. Rozpoczęła działalność niedawno, w roku 2008, ale zyskała już pewną renomę, zdobywając wiele liczących się nagród a także została wybierana przez dwa lata z rzędu (2015, 2016) jako World’s Best Single Malt Single Cask na konkursie World Whiskies Awards. Kavalan nawiązuje do nazwy pierwszego plemienia, które osiedliło się na Tajwanie. Tradycyjnie przypisuje mu się szczerość, uczciwość i nieugiętość w codziennym zmaganiu z rzeczywistością. Destylarnia Kavalan stara się podążać tą samą drogą, tworząc najwyższej jakości whisky. Kavalan jest skomplikowana, złożona, pachnąca owocami i kwiatami dzięki leżakowaniu w beczkach po burbonie i sherry.

Degustację poprowadzi Jarosław Buss, pomysłodawca i organizator cyklicznych degustacji i szkoleń. Założyciel i publicysta portalu „Whisky Fan Club” — grupy zrzeszającej ponad 15 tys. członków w serwisie Facebook. Publicysta miesięcznika Forbes. Za swoją wiedzę, dokonania i wkład w promocje whisky jako pierwszy Polak został uhonorowany zaproszeniem do sędziowania w prestiżowych zawodach Worlds Whiskies Awards odbywających się co roku w Londynie. W 1995 roku założył Tudor House – jedną z najbardziej wpływowych firm zajmujących się importem i dystrybucją whisky segmentu premium w Polsce. Jest także właścicielem sieci sklepów Ballantine’s. Stale kształci się w dziedzinie szlachetnych trunków a swoją wiedzą chętnie dzieli się z adeptami sztuki degustacji. Podróżuje po całym świecie odkrywając nowe destylarnie, poznając nowe sposoby produkcji i kultury spożywania bursztynowego trunku.

Przed Aukcją sztuki Orientu będą mieli Państwo okazję do skosztowania trzech gatunków tajwańskiej whisky – Sherry Oak, Peaty Cask i Port Cask z edycji specjalnej Solist.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

 

fot. (góra) Aukcja Sztuki Orientu- zaproszenie, źródło: materiały prasowe organizatora

Rynekisztuka.pl

Szczegóły

Data:
06.04.2017
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce

Dom Aukcyjny DAES
Piękna 28-34 lok.1.
Warszawa, mazowieckie Polska
+ Google Map
MENU: