szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Cracow Art Week Krakers Van Gogh

  • To wydarzenie minęło.

Aukcja Varia w Sopockim Domu Aukcyjnym

21.09.2017 - 19:00
21:00

Jesień w Sopockim Domu Aukcyjnym zapowiada się bardzo ciekawie. Zaczynamy od aukcji Varia, już 21 września w naszej galerii w Warszawie. Oferta obejmuje 232 obiekty z różnych dziedzin sztuki oraz rzemiosła artystycznego i biżuterii.

S. Filipkiewicz, Na toaletce

Katalog rozpoczynają prace malarskie, wśród nich należy wyróżnić prace czołowych polskich artystów z okresu 20 lecia międzywojennego, takich jak Stefan Filipkiewicz, z urokliwą pracą „Na toaletce” ( nr. 17) z 1914 r., przywołującą czar dawnej epoki. Na szczególne uznanie zasługuje wczesne, sporych rozmiarów płótno Abrahama Neumanna, przedstawiające „Pejzaż letni” (nr. 19), już od 12 000 zł. Państwa uwadze polecamy również rzadko spotykaną na rynku antykwarycznym pracę Stanisława Biechońskiego, „U schyłku dnia” z 1937 r. (nr.24) oraz niewielką, ale bardzo ciekawą akwarelę Tadeusza Cieślewskiego, „Kamieniec Podolski” (nr.46), od 3800 zł.

Miłośnikom sztuki współczesnej polecamy dwie prace akrylowe Ryszarda Winiarskiego (nr. 82 i 83), od 4000 zł oraz płótno Leona Lewkowicza, „Tak z profilu” (nr.73). Ciekawostką jest również ceramiczna „Figurka kobiety” (nr.212) autorstwa Leszka Nowosielskiego, od 1000 zł.

Z prac rzeźbiarskich polecamy powojenny brąz Władysława Miecznika (nr.95) oraz niezwykłej urody alabastrowe „Popiersie dziewczyny” Alfredo Neri (nr. 232).

Wśród wielu pięknych przedmiotów z rzemiosła artystycznego, znajduje się wybitnej klasy para świeczników klasycystycznych Karola Malcza z 2 ćwierci XIX w. (nr. 151).

Koneserzy porcelany znajdą dla siebie również wysokiej klasy przedmioty, między innymi z poszukiwanej na rynku antykwarycznym manufaktury Pacyków, Leżący pies (nr. 213), od 1800 zł.

W katalogu znajdą Państwo również starą i nową biżuterię. Spośród tej pierwszej polecamy wyroby rosyjskie, „Wisiorek pająk” (nr. 107) oraz klasyczną markizę z brylantami (nr. 116), od 7500 zł. Miłośnikom biżuterii ORNO polecamy niezwykle interesującą broszkę, autorstwa Józefa Fajngolda (nr. 149) oraz inne wyroby tej warszawskiej wytwórni.

Serdecznie zapraszamy 21 września o godz. 19.00 do warszawskiej siedziby Sopockiego Domu Aukcyjnego przy Nowym Świecie 54/56.

fot. (góra) Abraham Neumann, Pejzaż letni, źródło: materiały prasowe organizatora

Data:
21.09.2017
Godzina:
19:00 - 21:00

Miejsce wydarzenia

Sopocki Dom Aukcyjny – oddział warszawski
Nowy Świat 54/56
Warszawa, mazowieckie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
warszawa@sda.pl

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.