szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Stalowa
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Bartosz Czarnecki. REPRODUKCJE w Galerii Stalowa

Kategorie wydarzeń:
,

06.09.2017 - 19:00
10.10.2017 - 21:00

REPRODUKCJE to nowy cykl obrazów Bartosza Czarneckiego, rodzaj artystycznego eksperymentu, w którym krakowski artysta postanowił zmierzyć się z klasyką malarstwa, jednocześnie tchnąć w nie młodzieńczego artystycznego ducha.

Reprodukowany obraz np. w albumie malarskim nie jest obrazem. […] Staje się wydrukowaną za pomocą drukarki kopią. Nie maluję [zatem] kopii obrazów, maluję obraz z reprodukcji […] Chcę, żeby ważniejsza była treść, którą jest zagadnienie reprodukcji, niż sam temat. – Bartosz Czarnecki.

Bartosz Czarnecki znalazł się w orbicie zainteresowań Galerii STALOWA jeszcze jako student. Tuż po dyplomie na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii w 2013, został zaproszony na plener dla młodych malarzy w Kazimierzu Dolnym. W następnym sezonie brał udział w kilku wystawach zbiorowych, a w 2015 roku miał pierwszą wystawę indywidualną w Galerii STALOWA.

Zdobył kilka nagród w ważnych konkursach malarskich w kraju, w tym renomowanym konkursie im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch, wyróżnienie w legnickich Promocjach oraz coraz ważniejszej z roku na rok „Świeżej krwi” Galerii Socato we Wrocławiu oraz kilka stypendiów, w tym MKiDN i „Grazella”.

Na wernisaż zapraszamy 6 września o godz. 19:00.

Wystawa trwa do 10 października.

 

 

fot. (góra) Bartosz Czarnecki, Piero della Francesca Sen Św. Hieronima, olej na płótnie, 50 x 40 cm, 2017, źródło: materiały prasowe organizatora

Rynekisztuka.pl

Szczegóły

Początek:
06.09.2017 - 19:00
Koniec:
10.10.2017 - 21:00
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce

Galeria STALOWA
Stalowa 26
Warszawa, mazowieckie Polska
+ Google Map
MENU: