szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Artekspozycje -Brazy Wilkonia Aukcja Dzieł Sztuki – Piękna Gallery
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

HOMAGE – wystawa malarstwa Jeremiego Pawła Lorka

Kategorie wydarzeń:
,

20.12.2017 - 19:00
05.01.2018 - 17:00

Jeremi Paweł Lorek uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Adama Wsiołkowskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 2017 roku. Prezentowaną dzisiaj w Zofia Weiss Gallery wystawę traktuje jako „swojego rodzaju pożegnanie z Akademią i jego Mistrzami, i rozpoczęcie własnej drogi artystycznej.”

Artysta pisze również: „Tytuł wystawy to „Homage” – ukłon, hołd w stronę twórczości Albrechta Dürera, twórcze zinterpretowanie jego postawy artystycznej, uaktualnione o dzisiejsze postrzeganie sztuki. Wejście w dialog z Mistrzem, który ma wpływ na moje malarstwo i rysunek. Od zawsze pasjonowała mnie sztuka Starych Mistrzów, a w szczególności Rogiera van der Weydena, Jana van Eycka, Hansa Holbeina czy Albrechta Dürera.”

Wystawa jest niewielka, ale bardzo wysmakowana. Obejmuje cykl prac, które powstały w ostatnich miesiącach. Widać w nich zainteresowanie artysty XV-wieczną typografią i zauroczenie starymi manuskryptami, ideą i symboliką użycia złota, iluminacji i regułami proporcji, odnoszonymi często do teorii włoskiego matematyka doby średniowiecza Fibonacciego. Jak dawni mistrzowie poszukuje harmonii, dąży do perfekcji, próbuje znaleźć równowagę pomiędzy samą ideą a malarskimi środkami jej wyrażania.

fot. góra: Zaproszenie na wydarzenie; źródło: Zofia Weiss Gallery

Rynekisztuka.pl

Szczegóły

Początek:
20.12.2017 - 19:00
Koniec:
Styczeń 5 - 17:00
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce

Zofia Weiss Gallery
ul. Sławkowska 12
Kraków, 31-014 Polska
+ Google Map
Telefon:
605 720 617
MENU: