szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Ian Malone – Nasze nieujarzmione „Ja”

Kategorie wydarzeń:

18.10.2019 - 18:00
30.11.2019 - 18:30

Nasze nieujarzmione „ja” to premierowa, indywidualna wystawa irlandzkiego Artysty Iana Malone’a w Polsce. Ekspozycja prezentuje cykl obrazów, powstałych po 2015 roku, w których rozwijana jest krytyczna opowieść o problemach XXI wieku. Postrzeganie zoologiczne ludzi otwiera furtkę do obserwacji ich zachowań w królestwie zwierząt oraz poddaniu krytycznej analizie cech, które są bestialskie i barbarzyńskie w odniesieniu do siebie samych.

Malarstwo Iana Malone’a naznaczone symbolizmem, konstrukcją planu, w której poszczególne sceny rodzajowe są charakterystyczne dla obnażenia słabości ludzkiego gatunku jest czymś więcej niż płótnem wypełnionym
kolorem. Malarstwo to jest pełne alegorii, które przez obcowanie z nim, pozwala na odkrywanie coraz głębszych pokładów zagadek.

Ian Patrick Malone jest Artystą Irlandzkim, urodzonym w 1983 r. Studiował w Crawford College of Art and Design w Cork, w latach 2002-2004, 2008-2010. Szczególną uwagą objął takie przedmioty jak: malarstwo, filmoznawstwo, historię sztuki, rysowanie z natury, rycinę, ceramikę. Po roku 2015 r. Ian Malone rozpoczął pracę nad cyklem obrazów w technice olej na płótnie, przedstawiającym ssaki naczelne, uwikłane w problemy społeczne, etyczne, religijne i polityczne, właściwe społeczności ludzkiej. Bardzo dobry warsztat Iana Malone’a wyrósł z inspiracji współczesnymi pracami sztuki wizualnej George’a Condo, Gercharda Richtera, Roberto Matty, Dorothei Tanning czy Keitha Haringa. Wydarzenia polityczne w sposób syntetyczny relacjonowane są na płótnach w stylu trafnym i przemyślanym, jak robi to Banksy. Obrazy Iana Malone’a, bogate w wątki relacji człowiek-człowiek, człowiek-zwierzę, wynikają z głębokiego zainteresowania Autora biologią, antropologią, teorią ewolucji czy aktualną polityką. Jest znawcą książek zoologów Desmonda Morrisa, Jareda Diamonda i Richarda Dawkinsa. Ian Malone mieszka i tworzy w Youghal, w Irlandii.

Szczegóły

Początek:
18.10.2019 - 18:00
Koniec:
30.11.2019 - 18:30
Kategorie wydarzeń:

Miejsce

Galeria Sztuki Po Prawej Stronie Wisły
Konopacka 15/1A
Warszawa, mazowieckie Polska
+ Google Map
MENU: