szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Touch Of Art – duzy
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Kolorowe trójkąty Roberta Jabłońskiego

Kategorie wydarzeń:

03.04.2014
09.05.2014

Już 3 kwietnia w Galerii Kuratorium zobaczymy wystawę I ∆ YOU Roberta Jabłońskiego. Znakiem patronat rynekisztuka.plrozpoznawczym artysty są kolorowe trójkąty, które przenoszą odbiorców w kubistyczny świat sztuki.

Trójkąty stały się dla Roberta Jabłońskiego najbardziej naturalną formą wyrażania emocji. Artysta uważa, że ta prosta płaszczyzna ograniczona tylko trzema odcinkami, paradoksalnie w niczym nie ogranicza a dodatkowo stwarza nieskończenie możliwości. Trójkąty Jabłońskiego są kolorowe, ponieważ kolory nastrajają optymistycznie i niosą radość, a to jest głównym przesłaniem twórczości artysty.

W swoich dziełach Robert Jabłoński wypracował formy mieszane, łączące malarstwo i rysunek. Sam mówi o nich „Świat według kolorowych trójkątów”, tworząc tym samym bardzo osobisty język, który wykorzystuje w skomplikowanych wielkoformatowych obrazach. Operuje znanymi elementami z języka kubistycznego czy op-artu. Prace malarskie Jabłoński składają się z kolejnych warstw. Z wielu powodów jego język jest abstrakcyjny: wykorzystuje tagi i graffiti, elementy proste czy złożone. W ostatnim cyklu prac, nie ucieka od figuratywności. Z uwielbieniem wręcz sięga po klasyczny akt męski by pokazać nie tylko pozorne bogactwo dekoracyjności ciała ale i emocje – Laura Wasilewska, kurator wystawy.

Na wystawie I ∆ YOU w warszawskiej Galerii Kuratorium (Sienna 43A) zobaczymy najnowsze, jeszcze nie prezentowane prace artysty. Wernisaż odbędzie się 3 kwietnia o godzinie 19.00.

Najbardziej znanym artystycznym dziełem Roberta Jabłońskiego jest Matka Boska Garażowa, czyli mural, który powstał w 2003 roku na jednym z częstochowskich blokowisk. Wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej, z charakterystycznymi trójkątami w tle  szybko obiegł całą Polskę, a losy obrazu śledziły także zagraniczne media. Tym razem zobaczymy prace na płótnie wykonane techniką olejną.

Więcej o wydarzeniu na www.fb.com/kuratoriumgaleria

 

Szczegóły

Początek:
03.04.2014
Koniec:
09.05.2014
Kategorie wydarzeń:
MENU: