szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Lia Kimura w galerii Nanazenit

Kategorie wydarzeń:

Luty 12 - 08:00
Marzec 8 - 17:00

Lia Kimur, Nanazenit

Pierwsza tak duża prezentacja twórczości artystki skupionej się na własnych przeżyciach oraz emocjach, ukazując je w bardzo intymnych i osobistych obrazach. 

Lia Kimura jest artystką pochodzenia japońskiego mieszkającą w Warszawie. Sztuka towarzyszyła jej od najmłodszych lat i mimo tego, że ostatecznie wybrała studia z projektowania ubioru, nigdy nie zostawiła malarstwa. Kilka lat temu w jej życiu powróciła silna potrzeba malowania i wtedy właśnie postanowiła się poświęcić sztuce. Malarstwo jest dla niej sposobem na zmierzenie się z samą sobą i pomaga odnajdywać równowagę w życiu, kiedy wszystko inne zawodzi.

Artystka w swojej twórczości skupia się na własnych przeżyciach, przelewa na płótno emocje. W malarstwie Lii uderza autentyczność i szczerość wypowiedzi. To malarstwo dało możliwość mówienia o tym, co nie wypowiadalne. W swojej twórczości artystka przede wszystkim maluje twarze. Od razu uderza melancholia, która bije z tych portretów. Mimo że portrety te więcej ukrywają przed widzem niż eksponują, mówią nam o tym co niewidoczne, o tym co najbardziej intymne – o czym można mówić tylko poprzez sztukę, to właśnie ta tajemnica sprawia, że zagłębiamy się w to malarstwo, wracamy do niego.

Malarstwo Lii to swoiste autoportrety, które pokazują emocje, a nie cechy zewnętrzne. Autoportret pozwala artyście podjąć indywidualny dialog z samym sobą jak również z widzem, jest osobistą i subiektywną refleksją o sobie samym, pozwala na wyrażanie emocji i staje się oczyszczającym katharsis. Warto również zaznaczyć, że obrazy Kimury powstają w afekcie, dlatego tak silnie oddziałują na widza, który nie jest w stanie przejść obok nich obojętnie.

Nanazenit jest galerią sztuki współczesnej znajdującą się na warszawskiej Saskiej Kępie. Działalność galerii skupia się przede wszystkim na polskim malarstwie współczesnym.

Szczegóły

Początek:
Luty 12 - 08:00
Koniec:
Marzec 8 - 17:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce

Nanazenit
Zwycięzców 15
Warszawa, 05-077 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://nanazenit.pl/
MENU: