szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Artekspozycje -Brazy Wilkonia Aukcja Dzieł Sztuki – Piękna Gallery
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

LOVE LIFE wystawa malarstwa Moniki Krzakiewicz

Kategorie wydarzeń:
,

25.10.2017 - 11:00
06.11.2017 - 18:00

Trwa wystawa malarstwa Moniki Krzakiewicz LOVE LIFE. Jest to pierwsza od 10 lat indywidualna prezentacja jej obrazów w naszym mieście. I chociaż mieszka i pracuje w Krakowie, zawsze zaproszenia od innych polskich galerii ubiegały krakowskie.

MONIKA KRZAKIEWICZ, Magnolina, 2017, olej, technika mieszana na płótnie, 30×30 cm

Tematem obrazów Moniki są akty kobiece wkomponowywane delikatnie w dekoracyjne tło, z towarzyszącymi im elementami symbolicznymi, jak jabłka – symbol pokusy i grzechu ale równocześnie płodności i urodzaju, ptaki – zwiastun ratunku i symbol pokoju, ale również symbol nieograniczonej wolności i ludzkiej duszy, w końcu magnolie – symbolizujące czystość, wierność, lecz przede wszystkim rozkwitającą kobiecość młodej dziewczyny.

Monikę Krzakiewicz urzeka również taniec, jest autorką cyklu baletnic, które noszą w sobie czytelne odwołania do obrazów Edgara Degas. Ich tiulowe białe i różowe stroje przesiewają poprzez swoją delikatną materię, złoto mieniące się w tłach. Tańczą również małe dziewczynki, raz w baletowych, raz w góralskich strojach, rysują w powietrzu ornamenty różowymi wstęgami, lub w zapamiętaniu wirują w koło, radosne, zawładnięte przez muzykę.

Dzieci… tak dużo możemy ich spotkać na obrazach artystki. Małe królewny posadzone na grzbiecie wielkiego rumaka, trzy panienki z warkoczykami bawiące się na huśtawkach tuż nad powierzchnią wody, jakby dalekie odwołanie do Fragonarda , śpiewający chłopcy w kraciastych koszulach. Całe bogactwo dziecięcych typów, galeria wykwintnie malowanych obrazów.

I na koniec żurawie, rok temu zobaczone na plenerze na Mazurach, pyszne w swych czerniach, bielach i szarościach, z czerwonymi piórkami na łebkach, na tle zrudziałego przez zimę sitowia.

Struktura malarska obrazów Moniki jest wytworna i zdegradowana równocześnie, jej złota i srebra poddane patynowaniu, sprawiają wrażenie łuszczącej się polichromii. Dialog łagodnie wyciągniętych pędzlem postaci, z tłami o fakturze starych fresków, uwodzi tych, którzy na nie patrzą.

Na wystawie prezentujemy 16 obrazów artystki (ceny obrazów kształtują się od 1.850 do 9.800 zł , oraz 11 małych form malarskich przedstawiających postaci baletnic i erotyki, które mogą stanowić miły i stosunkowo niedrogi prezent nie tylko dla najbliższych (cena od 320 do 360 zł).

fot. (góra) Monika Krzakiewicz, Love Life, 2017, olej, technika mieszana na pł., 70×140 cm; źródło: Zofia Weiss Gallery

Rynekisztuka.pl

Szczegóły

Początek:
25.10.2017 - 11:00
Koniec:
06.11.2017 - 18:00
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce

Zofia Weiss Gallery
ul. Sławkowska 12
Kraków, 31-014 Polska
+ Google Map
Telefon:
605 720 617
MENU: