szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

„(NIE)ZGODNOŚĆ” Iwona Zawadzka

Kategorie wydarzeń:

13.05.2013 - 19:00
26.05.2013 - 18:00

patronat rynekisztuka.pl„Zastygłe, młode kobiety zamknięte w abstrakcyjnej i organicznej przestrzeni stanowią główny temat malarstwa Iwony Zawadzkiej. Chłodne, chorobliwie blade, wypreparowane ze świata wykonują na pół symboliczne, na pół realistyczne gesty. Znajdują się w nieustannej dynamicznej relacji z otoczeniem pełnym pustki, niejasnego zagrożenia i nieuświadomionego erotycznego oczekiwania.

Przestrzeń, albo je pochłania, albo odpycha. Ich stroje, w stosunku do ich ciał są spektralnie barwne. Nadwrażliwe na dotyk i równocześnie nieczułe na ból przegryzają wargi, otwierają żyły zachwycone krańcowym zdarzeniem w ich egzystencji. Autoagresja, wynikająca z autystycznego nadmiaru, łączy się tutaj z indywidualnym otwarciem na niezdefiniowaną do końca tajemnicę.

Malarstwo Iwony Zawadzkiej daje przyjemność estetyczną, równocześnie badając współczesne stany alienacji oraz granice psychiki ludzkiej. Jest to twórczość w pełni dojrzała i zaskakująca. Artystka panuje nad formą oraz treścią swoich wypowiedzi, w których szczególną uwagę zwraca specyficzna paleta kolorystyczna i wyrafinowanie kompozycyjne. Analizując własne stany, dotyka odczuć odbiorcy na płaszczyźnie codzienności, wchodząc w dialog z pozorną lekkością naszych czasów.”

Robert Jasiński

Szczegóły

Początek:
13.05.2013 - 19:00
Koniec:
26.05.2013 - 18:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce

MiTo art café books
Ludwika Waryńskiego 28
Warszawa, 00-650 Polska
+ Google Map
Telefon:
(22) 629 08 15

Organizator

MiTo art café books
Strona internetowa:
http://www.mito.art.pl/
MENU: