szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
AUXIONER Adam Myjak
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

NOW/TERAZ – Wystawa Andrzeja Fogtta

Kategorie wydarzeń:
,

30.03.2017 - 19:30
15.05.2017 - 23:30

Od 30 marca w Galerii Rabbithole Art Room w warszawskim hotelu H15 oglądać można najnowsze prace Andrzeja Fogtta. Ekspozycję pt. „NOW/TERAZ”, prezentująca szczególnie figuratywną sztukę poznańskiego malarza, grafika i rzeźbiarza, oglądać będzie można do 15 maja.

Teraz dostępne jest wszystko. Teraz – to świadomość obecnej chwili. Jeśli chcesz ja zmierzyć – natychmiast znika. Teraz to perpetum mobile, które stale się odnawia. Nigdy się nie starzeje, ani nie umiera. Jest uwolnione z potrzasku czasu. Zewnętrzny świat powstaje w każdym momencie „teraz”. Jego kolejne narodziny nie są takie same, jak poprzednie.

A.M.Fogtt jest wolny, nie chce się podobać, nie kokietuje swoja wirtuozeria i nie stara się zmusić obserwatora
do przyjęcia punktu widzenia artysty. Jest niezależny – taka postawa krystalizuje jego wizje i inspiracje. Bez ograniczeń oddaje się doznaniom i emocjom. Takie jest jego „teraz”. Klarowne, intrygujące i niezwykle intensywne. Migocze brylantami tańczącymi po powierzchni wody. Imponuje rozmachem, bogactwem i rozrzutnością natury. Delikatna kreska definiuje osobowość artystów, którzy go fascynują lub inspirują. Składa im w ten sposób hołd i dziękuje, że sż wsród nas obecni.

Spora część wystawy zajmują postacie. To jest jego nowa forma malarstwa figuratywnego. W zalewie łatwych rozwiązań w sztuce,ta propozycja jest niezwykle wartościowa i godna szczególnej uwagi. Teraz mamy wrażenie bycia świadkiem spektakularnego zjawiska odkrywczego. Nowego kontekstu i nowej artystycznej jakości na najwyższym światowym poziomie. Teraz to jego czas.

Rabbithole ART ROOM powstał pod koniec 2014 roku i jest autorsko prowadzony przez Mariolę Tomczak, architekt wnętrz, twórcę konceptu architektonicznego i designu Boutique Hotel H15 w Warszawie przy ul. Poznańskiej 15, w którym mieści się galeria. Założeniem Rabbithole jest stworzenie przy współpracy z H15 platformy łączącej wszystkie dyscypliny sztuki, zarówno czystej jak i użytkowej. Przez dwa lata działalności w Rabbithole Art Room gościliśmy artystów, takich jak: Jana Saudek, Sam Havadtoy, Shalom Neuman, czy Tomasine Bernekov. Pokazaliśmy również młodych zdolnych artystów z Polski – znanych już poza granicami, jak: Rita Zimmermann, Jan Manski, Paweł Kałużyński czy Grzegorz Śmigielski.

Galeria Rabbithole Art Room
Hotel H15
ul. Poznańska 15
Warszawa
Wernisaż: 30-03-2017, 19:30
Do: 15-05-2017

fot. (góra) Marcin Kowalik, Grosz czynszowy, 2017, 130 x 220 cm, akryl na płótnie, źródło: materiały prasowe organizatora

Rynekisztuka.pl

Szczegóły

Początek:
30.03.2017 - 19:30
Koniec:
15.05.2017 - 23:30
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce

Galeria Rabbithole Art Room
ul. Poznańska 15
Warszawa, mazowieckie 00-680 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://rabbitholeartroom.com/
MENU: