szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Otwarcie Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu

Kategorie wydarzeń:

Wrzesień 14

Jedyne w Polsce Muzeum Instrumentów Muzycznych zostanie otwarte dla zwiedzających 14 września. Kolekcja liczy 25000 zabytków ze wszystkich kontynentów i różnych epok. Podzielona jest na 4 działy: Europejskich instrumentów profesjonalnych, Europejskich instrumentów ludowych, Instrumentów pozaeuropejskich oraz Muzykaliów. Aż 500 uwzględniono w nowej ekspozycji muzeum.

„Nowe brzmienie” można rozumieć dwojako. Na gości muzeum czeka zupełnie nowa aranżacja ekspozycji  a to co stanowić będzie dodatkowy walor to możliwość wysłuchania brzmienia instrumentów prezentowanych na ekspozycji. Goście będą mogli wypożyczyć tablety z przewodnikiem multimedialnym, w którym kuratorzy muzeum przygotowali ścieżki zwiedzania z prezentacją dźwiękową poszczególnych instrumentów lub grup instrumentalnych. – informuje Muzeum.

Układ i aranżację nowej ekspozycji stworzono z myślą ukazania instrumentów poprzez konteksty danych epok, miejsc, tradycji czy zespołów. Zwiedzający będą mieli okazje wyruszyć w podróż przez wieki, miejsca, kultury i zjawiska.

Każda z galerii odsyła widza do jakiegoś obszaru lub zjawiska, które jest jej przewodnią problematyką. Obok głównego tematu często w danej galerii pojawiają się dodatkowe konteksty lub dopełnienia.

Ekspozycja Muzeum Instrumentów Muzycznych podzielona została na 16 galerii: od muzyki późnego średniowiecza, poprzez francuską muzykę dworską z XVIIIw., muzykę kameralną XIX wieku i dwudziestowieczną awangardę, aż po muzykę orientu, Morza Czarnego czy południowej Afryki.

Do wyboru zwiedzających kuratorzy proponują oprowadzania po ekspozycji – zarówno ogólne, jak i tematyczne, o bardzo różnorodnym przekroju od instrumentów Mozarta aż po polską muzykę tradycyjną.

Szczegóły

Data:
Wrzesień 14
Kategorie wydarzeń:

Organizator

Muzeum Narodowe w Poznaniu
Telefon:
+48 61 85 68 000
Strona internetowa:
http://www.mnp.art.pl/

Miejsce

Muzeum Instrumentów Muzycznych
Stary Rynek 45
Poznań, 61-772 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://mnp.art.pl/oddzialy/muzeum-instrumentow-muzycznych/
MENU: