szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Aukcja Sztuki Dawnej i Współczesnej – FaceToFaceArt Artekspozycje -Brazy Wilkonia 2
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Pierwsza Aukcja Rzeźby w Sopockim Domu Aukcyjnym

Kategorie wydarzeń:
,

16.12.2017 - 17:00

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na pierwszą w Bydgoszczy Aukcję Rzeźby, która odbędzie się już 16 grudnia o godzinie 17:00 w bydgoskim oddziale Sopockiego Domu Aukcyjnego.

Na grudniowej Aukcji pojawi się m.in. praca ze słynnego cyklu „Kobiety brzemienne” Xawerego Dunikowskiego, która powstała we wczesnym okresie twórczości artysty, uchodzącym za jedno z najciekawszych zjawisk w sztuce europejskiej początku XX wieku. Wielbicieli twórczości Magdaleny Abakanowicz zainteresuje praca „Artus” z 1993 roku z serii „Hoofed Mammals Heads”. W czasie aukcji będzie można również zobaczyć dzieło autorstwa jednego z najbardziej rozpoznawalnych rzeźbiarzy o międzynarodowej renomie – Igora Mitoraja. Charakterystyczny dla stylu rzeźbiarza „Asklepios”, przywołuje ideał klasycznego piękna, współcześnie je reinterpretując.

Zaprezentowane zostaną także dzieła innych wybitnych twórców, m.in. Stanisława Horno – Popławskiego, patrona Bydgoskiego Centrum Sztuki, Lubomira Tomaszewskiego pierwszy raz prezentowanego na aukcji w Polsce, Alicji Żebrowskiej, Józefa Wilkonia, czy Adama Myjaka.
Na stronie internetowej oddziału przygotowano dla Państwa wirtualną galerię rzeźb, która pozwala na obejrzenie obiektów z każdej perspektywy.  Ponadto znajdą tam Państwo katalog aukcyjny, regulamin aukcji oraz zlecenie licytacji, które umożliwi Państwu wzięcie udziału w aukcji.

Zlecenie mogą Państwo złożyć osobiście w siedzibie SDA lub przesłać na adres mailowy.
Wszystkie prace można zobaczyć na wystawie przedaukcyjnej w siedzibie przy ulicy Jagiellońskiej 47 (budynek obok Focus Mall).

Serdecznie zapraszamy wszystkich wielbicieli rzeźby i kolekcjonerów dzieł sztuki do udziału w licytacji.

fot. góra: Magdalena Abakanowicz, Artus, brąz, żelazo, 170x70x55 cm, podstawa 23×22 cm; źródło: Sopocki Dom Aukcyjny

Rynekisztuka.pl

Szczegóły

Data:
16.12.2017
Godzina:
17:00
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce

Sopocki Dom Aukcyjny – oddział bydgoski
ul. Jagiellońska 47
Bydgoszcz, Polska
+ Google Map
Telefon:
602 593 626
Strona internetowa:
bydgoszcz@sda.pl
MENU: