szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Aukcja Młodej Sztuki – FaceToFaceArt
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Rudimentum – Wystawa rzeźby i malarstwa Dobiesława Gały w budynku Centrum Giełdowego

Kategorie wydarzeń:
,

09.11.2017 - 17:00
03.12.2017 - 19:00

Rudimentum to cykl prac o poszukiwaniu metafizycznej przestrzeni, struktury, nieznanego terytorium gdzie ślady swojego istnienia mógł pozostawić niezidentyfikowany byt. Kompozycje ilustrują wyobrażenie o efemeryczności i ulotności egzystencji, która odsłania wciąż postępujący proces zmian. Te ślady są ingerencją w przestrzeń otoczenia, pewnego rodzaju deformacją struktury obszaru, ale jednocześnie porządkują i ukazują kolejne nierozpoznane wymiary. Projekty z piętnem czasu kreują przestrzeń tego, co przemija, odchodzi, bądź już odeszło, zatrzymując widza w stanie zawieszenia, pomiędzy przyszłością, teraźniejszością, a przeszłością.

Wernisaż wystawy odbędzie się 9 listopada 2017 roku w budynku Centrum Giełdowego ul. Książęca 4, Warszawa.

Dobiesław Gała artysta rzeźbiarz, doktor sztuki, adiunkt na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w Pracowni Rysunku na Wydziale Rzeźby.
Urodzony w 1975 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończył Studia na Wydziale Rzeźby Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Został wyróżniony m.in. stypendium Akademii Sztuk Pięknych w Norymberdze, gdzie pracował pod kierunkiem słynnego Tima Scotta. Uzyskał dyplom w 2000 r. w pracowni prof. Mariana Koniecznego. Stypendysta Ministra Kultury RP oraz laureat wielu prestiżowych nagród za twórczość artystyczną. Swoje prace prezentował na ponad 50 wystawach indywidualnych i zbiorowych.

 

fot. (góra) Plakat promujący wystawę; źródło: Dobiesław Gała

Rynekisztuka.pl

Szczegóły

Początek:
09.11.2017 - 17:00
Koniec:
03.12.2017 - 19:00
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce

Hol Centrum Giełdowego
Książęca 4
Warszawa,
+ Google Map
MENU: