szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Sterowanie światem – wystawa malarstwa Wojciecha ,,Tuta” Chechlińskiego w Galerii Kuratorium

Kategorie wydarzeń:

03.12.2018
14.12.2018

Sterowanie światem, olej na płótnie, 100 x 150 cm, 2012 r, sygnatura autorska- rynekisztuka.pl

Od 3 grudnia 2018 roku w Galerii Sztuki Kuratorium w Warszawie, będzie można oglądać autorską wystawę malarstwa Wojciecha ,,Tuta” Chechlińskiego, zatytułowaną Sterowanie Światem. Ekspozycja stanowi retrospektywę działań skoncentrowanych na człowieczeństwie. Jest zarówno historią z przeszłości jak i bajkową opowieścią o marzeniach.

Artysta prezentuje szereg malarskich wizji stworzonych na przełomie kilku ostatnich lat (2011-2014). Dodatkowo po raz pierwszy eksponuje cykl najnowszych prac z 2018 roku utrzymanych tak jak i cała jego twórczość, w konwencji ekspresyjnego art brut. Wystawę będzie można oglądać do 14 grudnia 2018, od poniedziałku do piątku w godzinach pracy galerii. Istnieje możliwość zakupu płócien tego wyjątkowego artysty w trakcie wydarzenia.

Wojciech Tut Chechliński to artysta malarz, od kilkudziesięciu lat budujący własną wizję świata odwołującego się do wyobraźni widza. Zaczął malować w wieku 7 lat, kiedy to po raz pierwszy zetknął się z malarstwem Paula Klee (Warszawa, 1959). Pochodzi z rodziny o artystycznych oraz kolekcjonerskich tradycjach – jego rodzina, związana z poznańską bohemą, posiadała w swoich zbiorach obrazy m.in. Tytusa Czyżewskiego, Wacława Taranczewskiego, Jana Cybisa oraz Józefa Pankiewicza. Z wykształcenia socjolog. Jego malarstwo – formalnie bliskie dokonaniom kubizmu, abstrakcjonizmu oraz art brut – cechuje szeroka gama kolorystyczna, syntetyzm twórczy oraz mniejsza skala deformacji. Jego obrazy można oglądać m.in. w Warszawie, Krakowie oraz w Zakopanem. Żyje i pracuje w Warszawie.

 

Szczegóły

Początek:
03.12.2018
Koniec:
14.12.2018
Kategorie wydarzeń:

Miejsce

Galeria Kuratorium
Sienna 43
Warszawa, Polska
+ Google Map
MENU: