szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Aukcja Fotografii – FaceToFaceArt
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Sztuka Teraz – aukcja charytatywna na rzecz Szlachetnej Paczki

Kategorie wydarzeń:
,

12.04.2018 - 19:00
15.04.2018 - 19:00

Prace młodych artystów, które od 19 stycznia 2018 roku prezentowane są w Muzeum Narodowym w Krakowie, już 12 kwietnia będzie można wylicytować na aukcji charytatywnej. Dochód z licytacji dzieł będzie przeznaczony na cele SZLACHETNEJ PACZKI, która od 17 lat pomaga najbardziej potrzebującym. Aukcja uświetniająca tegoroczną edycję projektu SZTUKA TERAZ, odbędzie się 12 kwietnia o godz. 19.00 w Pałacu Czeczotki w Krakowie. Wystawa potrwa do 15 kwietnia 2018 w Kamienicy Szołayskich.

Celem SZTUKI TERAZ jest promowanie współczesnych polskich artystów i ich dzieł wśród społeczeństwa i zbliżenie go do rynku sztuki. Chcielibyśmy mieć swój wkład w zainteresowanie Polaków inwestowaniem w sztukę, uwrażliwiać na piękno i na drugiego człowieka. Chcemy budować modę na kupowanie dzieł sztuki, tak by Polska stawała się krajem ludzi kreatywnych, ludzi tworzących. Dochód z licytacji dzieł artystów zostanie przekazany na działalność SZLACHETNEJ PACZKI, która od 17 lat wspiera najbardziej potrzebujące rodziny i uczy Polaków mądrego pomagania.

Na aukcji, która odbędzie się 12 kwietnia w Pałacu Czeczotki w Krakowie, można będzie wylicytować ponad 70 prac młodych artystów biorących udział w projekcie. Niewątpliwie do rarytasów można zaliczyć obraz Adama Bakalarza „AWP02”, autoportret przedstawiający malarza w pracowni. „Mapa serca, z cyklu Miłość” to z kolei praca przekazana przez Martynę Czech, laureatkę m.in. Grand Prix Biennale Malarstwa Bielska Jesień czy Talentów Trójki.
Miłośnicy fotografii na pewno zwrócą uwagę na takie nazwiska jak Jerzy Olek, siostry Dominikę i Weronikę Gęsickie, czy trzech artystów związanych z kolektywem SPUTNIK PHOTOS: Agnieszkę Rayss, Jan Brykczyński i Michał Łuczak. Jerzy Olek to ceniony artysta sztuk wizualnych, uznany głównie poza granicami kraju. Aukcja SZTUKI TERAZ będzie pierwszą okazją by nabyć jego prace w Polsce, ponieważ przyjęło się, że artysta nigdy nie sprzedaje swoich prac w kraju. Podobnie Dominika i Weronika Gęsickie – jest to pierwszy projekt, w którym siostry pokazały swoje prace na jednej wystawie.
Ponadto wylicytować będzie można prace m.in.: Dilana Abdulla, Karoliny Balcer, Mariusza Dydo, Małgorzaty Kot, Malwiny Konopackiej, Katarzyny Kukuły, Krzysztofa Piętki, Łukasza Patelczyka, Tomasza Prymona, Ivo Nikića, Mateusza Maliborskiego, Tomasza Tomaszewskiego, Andrzeja Zujewicza, Anny Zalewskiej oraz wielu, wielu innych. Dzieła można licytować już od 500 zł.

Do współtworzenia tegorocznej edycji zaproszono ekspertów ze świata sztuki:

Projekt SZTUKA TERAZ to okazja do zaprezentowania swoich prac szerokiemu gronu odbiorców i możliwość porozmawiania o nich. Dla każdego twórcy takie spotkania są ważne i cenne, mogą stanowić źródło inspiracji dla dalszej twórczości lub weryfikacji dotychczasowych osiągnięć
dr hab. Andrzej Szczerski, historyk sztuki i krytyk sztuki.

Zajmuję się sztuką, bo uważam, że sztuka pomaga żyć, a SZTUKA TERAZ pozwala cieszyć się sztuką i jednocześnie pomaga tym, którzy tego potrzebują.
Ewa Łączyńska-Widz, dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie.

W projekcie SZTUKA TERAZ odnajduję uniwersalne wartości, które budują harmonijną rzeczywistość wokół nas na co dzień. Prawda, jaką opowiadają nam młodzi artyści o sobie oraz otaczającym nas świecie, za pomocą obrazów, może poruszyć i wywołać dobro, które dotrze do najbardziej tego potrzebujących. Z kolei piękno całego przedsięwzięcia polega na współdziałaniu wszystkich zaangażowanych, dawaniu z siebie jak najwięcej.
Renata Kluza, kurator w projekcie SZTUKA TERAZ, marchand, dyrektor artystyczny w Galerii Gruning.

Artyści biorący udział w SZTUCE TERAZ mają szanse zaprezentowania się z własną twórczością poza własną pracownią oraz spotkania z szeroką publicznością w niezwykłej przestrzeni Gmachu Głównego Muzeum Narodowego w Krakowie. Udział w projekcie to nade wszystko możliwość niesienia pomocy innym przez swoją sztukę.
Paweł Orłowski, rzeźbiarz.

Traktuję projekt SZTUKA TERAZ dokładnie tak samo jak to, co robię w obszarze prawdy – Strefa Podwyższonego Sensu jest rewolucją w stosunku do stereotypu, piękno jest skrótem dla koncepcji życia, że można odnaleźć harmonię rozumianą głęboko, nie w taki banalny sposób.
ks. Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel Szlachetnej Paczki i twórca SZTUKI TERAZ.

fot. (góra) Adam Bakalarz, „AWP02”, 90 x 60 cm, akryl na płótnie, 2017 r.

 

Rynekisztuka.pl

Szczegóły

Początek:
12.04.2018 - 19:00
Koniec:
15.04.2018 - 19:00
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce

Pałac Czeczotka
ul. św. Anny 2
Kraków, małopolskie 31-008 Polska
+ Google Map
MENU: