szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Artekspozycje – niedźwiedzie i niedźwiadki
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Sztuka Teraz

Kategorie wydarzeń:

Styczeń 11 - 18:30
Luty 10 - 19:00

SztukaTeraz - rynekisztuka.pl

11 stycznia 2019 roku Gmach Główny Muzeum Narodowego w Krakowie stanie się miejscem niezwykłego wernisażu wystawy SZTUKA TERAZ. Po raz trzeci wspólny projekt MNK i Fundacji Lotto, przyczyni się do pomocy ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA.

Z ponad 800 propozycji zgłoszonych do wystawy, eksperci ze świata sztuki wybrali 100 najlepszych prac stworzonych przez znakomitych współczesnych polskich artystów m.in. Normana Leto, Edwarda Dwurnika, Henryka Sawki, the Krasnals, Adama Bakalarza czy Edwarda Lutczyna.

SZTUKA TERAZ to niepowtarzalna inicjatywa, która łączy popularyzację sztuki z mądrym pomaganiem. Wystawę zwieńczy uroczysta aukcja prezentowanych na niej dzieł, która odbędzie się w Domu Aukcyjnym Desa Unicum 20 lutego 2019 roku. Dochód z niej zostanie przekazany Szlachetnej Paczce, która od 18 lat pomaga potrzebującym.

Harmonogram Sztuka Teraz - rynekisztuka.pl

W Szlachetnej Paczce nie patrzymy na świat przez różowe okulary – dzięki temu widzimy go w pełnych barwach. Chcemy kreować modę na kupowanie sztuki, by Polska stawała się krajem ludzi twórczych, którzy pięknem chcą zmieniać świat – podkreślają organizatorzy projektu.

Szczegóły

Początek:
Styczeń 11 - 18:30
Koniec:
Luty 10 - 19:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
https://www.sztukateraz.pl/

Miejsce

Muzeum Narodowe w Krakowie
al. 3 Maja 1
Kraków, 30-062 Polska
+ Google Map
MENU: