szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Aukcja Sztuki Dawnej i Współczesnej – FaceToFaceArt Artekspozycje -Brazy Wilkonia 2
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Tatsiana Bulyha. Bezsen

Kategorie wydarzeń:
,

01.12.2017 - 17:00
02.01.2018 - 18:00

Tatsiana Bulyha (ur.1996) jest absolwentką Wydziału Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, którą ukończyła w 2017 r. Swoje obrazy prezentowała na kilku wystawach w Łodzi i Solgorsku (Białoruś), otrzymała też wyróżnienie w „40th year of International Children’s Exhibition of Fine Arts” (Białoruś).

Korzenie malarstwa Tatsiany Bulyhy tkwią w mitach i podaniach ludowych pełnych nadprzyrodzonych postaci ingerujących w ludzkie życie. Operując pastelowymi barwami artystka prezentuje melancholijne anioły, leśne ludki i inne postaci, które w dawnych czasach wypełniały zarówno trudno dostępne dla człowieka obszary przyrody, ale także domostwa, towarzysząc mu na co dzień i odpowiadając za przypadki jego losu. W aspekcie historii łódzkiej sztuki twórczość Bulyhy stanowi nawiązanie do fantastycznych kompozycji Wacława Kondka z lat 60. ubiegłego wieku przepełnionych diabłami i innymi stworami, malowanych często na deskach kreślarskich i kuchennych.

Tatsiana Bulyha, pomimo młodego wieku, aktywnie uczestniczy w polskim rynku sztuki. Jej obrazy systematycznie pojawiają się na organizowanych przez łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki licytacjach. Bierze również udział w Niezależnych Salonach Łódzkich Młodych Twórców przygotowywanych przez Stowarzyszenie ELart, obecnie w Muzeum Miasta Łodzi, w Pałacu Poznańskiego. Jest też ilustratorką książki Wojciecha Niewiarowskiego „Artysta u progu kariery zawodowej” (Galaktyka 2017).

fot. góra: Plakat promujący wydarzenie; źródło: Dom Aukcyjny Rynek Sztuki

Rynekisztuka.pl

Szczegóły

Początek:
01.12.2017 - 17:00
Koniec:
Styczeń 2 - 18:00
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce

Galeria ELart
ul. Wschodnia 69
Łódź, 90-266 Polska
+ Google Map
MENU: