szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

„TRUMIENNY BŁĘKIT POWINOWACT” – cyklu portretów Arkadiusza Andrejkowa

Kategorie wydarzeń:

03.10.2014 - 19:00
24.10.2014 - 17:00

patronat rynekisztuka.plZimne powinowactwo’ to tytuł najnowszego cyklu portretów Arkadiusza Andrejkowa. Wystawa posiada bardzo subtelny charakter, który z pewnością skłoni każdego odbiorcę do chwili namysłu i refleksji. Autor próbuje w niej przekazać pewne uniwersalne prawdy dotyczące ludzkiego życia. Skupia się na przemijaniu i chwilowości, czyli aspektach często zapominanych przez współczesnego człowieka.

Ta bolesna prawda zostaje jednak doskonale zobrazowana przez artystę, dzięki ciekawej technice łączenia w swoich dziełach dwóch odmiennych tworzyw jakimi są olej i spray. Różnorodne odcienie błękitu dominujące we wszystkich pracach dodatkowo podkreślają iluzoryczność i melancholijność tych zjawisk. Spoglądając na te osobliwe portrety każdy może poczuć pewne ‘powinowactwo’ z owymi ‘absolwentami życia’, czyli ludźmi, którzy odeszli już w zapomnienie…

Arkadiusz Andrejkow urodził się w 1985 roku w Sanoku. Odbył studia na kierunku Edukacja Plastyczna w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku i na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom artystyczny zrealizował w pracowni malarstwa prof. Marka Pokrywki w roku 2010. Uprawia malarstwo i sztukę graffiti. Jego bardzo bogaty dorobek twórczy prezentowany był na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Wystawa przygotowana jest dzięki wsparciu Fundacji New Era Art Jana Potockiego. Organizacja, działając non-profit, upowszechnia i uczy świeżego spojrzenia na sztukę przy użyciu nowoczesnych technologii. Na swoim koncie ma organizację wystaw prac m. in. Władysława Hasiora, Wojciecha Weissa, czy wyklejanek Wisławy Szymborskiej. Aktywnie promuje twórczość młodych artystów, udostępniając przestrzeń wystawienniczą w Pałacu pod Baranami – samym sercu Krakowa. Fundacja była współorganizatorem Sztukobrania – Targów Młodej Sztuki oraz brała czynny udział w wydarzeniach: Conrad Festival i Ogólnopolski Kongres Studentów i Doktorantów Historii Sztuki.

Szczegóły

Początek:
03.10.2014 - 19:00
Koniec:
24.10.2014 - 17:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce

Pracownia pod Baranami
Rynek Główny 27
Kraków, 31-010 Polska
+ Google Map
Telefon:
784 412 844
MENU: