szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
ASW – FaceToFaceArt
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Urodzinowa wystawa Mistrza Józefa Wilkonia

Kategorie wydarzeń:
,

Luty 13
Kwiecień 7

Galeria sztuki Limited Edition oraz Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach zapraszają na wystawę pt. „Akt w malarstwie Józefa Wilkonia”, prezentującą unikatową serię obrazów autorstwa Józefa Wilkonia stworzoną przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Ekspozycję można oglądać od 13.02.2019 do 07.04.2019 roku w Nowym Domu Sztuki Pałacu w Radziejowicach. Uzupełnieniem rzeczywistej wystawy będzie wirtualna ARTEekspozycja dostępna online na: www.limitededition.pl.

Akt w malarstwie Józefa Wilkonia to seria obrazów autorstwa Józefa Wilkonia stworzona przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii – zostały namalowane palcem na tablecie i wydane przez Galerię Limited Edition z Warszawy z okazji 89. urodzin Artysty jako grafika kolekcjonerska. Współorganizatorem projektu jest Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach, gdzie można zobaczyć czasową ekspozycję tych niezwykłych prac.

W trakcie niniejszej wystawy zostanie zaprezentowanych 30 wyselekcjonowanych obiektów, które do tej pory nie były dostępne w sprzedaży. Prace te wydano w ekskluzywnej, sygnowanej i numerowanej ręcznie edycji limitowanej 5 sztuk. Obiekty zostały wydrukowane w technologii Digigraphie, na płótnie o wielkości 100 x 75 cm. Szlachetność materiału oraz technologia wydruku nadały tym wizerunkom ponadczasowego charakteru oraz trwałości, dzięki czemu zadowolą one najbardziej wybrednych kolekcjonerów.

‒ Niektóre akty narysowane zostały w wielkim uproszczeniu, niczym znak wyłaniający się z ciemności. Inne nie pozbawione narracji i atrybutów dnia codziennego, zachwycają poetyką prostoty i harmonii. Są rodzajem autowidoków zapamiętanych przez twórcę (…) Patrząc na obrazy namalowane przez Wilkonia mamy wrażenie, iż mamy do czynienia ze swoistym dialogiem artysty z wizerunkami aktu na przestrzeni historii sztuki. Można dopatrywać się w nich światła Caravaggia, Rembranta czy Giorgione. Również w temacie i kolorze znajdujemy analogię do kobiet malowanych przez Lucasa Cranacha „Trzy gracje”, Giorgione „Śpiąca Wenus”, czy Bouchera „Portret Marie-Luise” ‒ komentuje kurator wystawy Wiesława Wiredyńska.

Akt w malarstwie Józefa Wilkonia jest efektem trzeciej już współpracy artystycznej Mistrza i Galerii Limited Edition. W 2016 roku została wydana seria Elektroniczne Impresje Wilkonia, a w 2018 roku powstał zbiór unikatowych rzeźb w brązie pt. Brązy Wilkonia. Prace te są dostępne wyłącznie w Galerii Limited Edition.

Wystawę będzie można oglądać w Nowym Domu Sztuki Pałacu w Radziejowicach, (ul. Sienkiewicza 4, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym z recepcją, T: (46) 857 71 75) oraz wirtualnie na stronie www. limitededition.pl, w dniach od 13 lutego do 7 kwietnia 2019 roku.

Szczegóły

Początek:
Luty 13
Koniec:
Kwiecień 7
Kategorie wydarzeń:
,
Strona www:
www.limitededition.pl

Organizator

Galeria Sztuki Limited Edition
Telefon:
605098950
Email:
biuro@limitededition.pl
Strona internetowa:
www.limitededition.pl

Miejsce

Nowy Dom Sztuki – Pałac w Radziejowicach
Sienkiewicza 4
Radziejowice, mazowieckie 96-325 Polska
+ Google Map
MENU: