szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

W biegu – wystawa Karola Drzewieckiego

Kategorie wydarzeń:

Maj 17 - 11:00
Maj 30 - 19:00

W biegu 2019 Drzewiecki

Indywidualna wystawa Karola Drzewieckiego zatytułowana ,,W biegu”, prezentuje cykle malarskie przedstawiające wizerunki koni wyścigowych oraz skoczków. Artysta porusza się w stylistyce zbliżonej do street artu oraz graffiti. Znaczącą rolę w jego pracach odgrywa dynamizm formy przedstawiony na statycznej i klasycznej powierzchni płótna.

Seria jeźdźców powstaje nieustannie od 2011 roku. Obrazy stale ewoluują nie tylko ze względu na formę, ale również stosowane media. Pierwsze przedstawienia powstawały w technice serigrafii na płótnie, kolejne w technice szablonu, w których jeździec stanowił monochromatyczny constans, podczas gdy tła poszczególnych dzieł ulegały żywiołowym i kolorystycznym przekształceniom. Karol Drzewiecki stosuje w nich nie tylko formy geometryczne i abstrakcyjne, ale również rozwiązania nawiązujące bezpośrednio do sztuki ulicy, graffiti i tagów. Pojawiają się zacieki, warstwy pojedynczych kolorów oraz charakterystyczne plamy sprayu. Sztuka street artu to kluczowa inspiracja dla artysty, obserwatora miejskiej tkanki oraz ludzi ,,w biegu”.

Ciągły ruch, który Drzewiecki stara się uchwycić, wynika z głębokich fascynacji motoryką zwierząt na torze jak i na parkourze. Motyw pędzącego konia to dla niego alegoria energicznego ruchu i dynamicznych przekształceń miasta, społeczeństwa i samej sztuki.

 

Plakat wystawy W biegu

Szczegóły

Początek:
Maj 17 - 11:00
Koniec:
Maj 30 - 19:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce

Galeria Kuratorium
Sienna 43
Warszawa, Polska
+ Google Map
MENU: