szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Wystawa Agnieszki Kopczyńskiej-Kardaś ,,Okna – Alieny Marzenia i codzienność – proces akceptacji. „

Kategorie wydarzeń:

Czerwiec 8 - 10:00
Czerwiec 27 - 18:00

Agnieszka Kopczyńska-Kardaś

Na indywidualnej wystawie Agnieszki Kopczyńskiej-Kardaś zostaną zaprezentowane obrazy przedstawiające długi proces zmiany postrzegania swojego miejsca i czasu w życiu i otaczającym świecie. Rejestrację tego procesu tworzą trzy serie obrazów: Okna, Alieny oraz Alieny oswojone, Alieny Akceptacja realizowane na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Ekspozycja ,,Okna – Alieny Marzenia i codzienność – proces akceptacji.” to jednak nie tylko prace malarskie. Artystka po raz pierwszy zdecydowała się także na pokazanie tekstów towarzyszących procesowi twórczemu. Są to przede wszystkim przemyślenia na temat otaczającego świata oraz tematów fundamentalnych dla człowieka: ,,Myślę, że świadomość istnienia w codziennych nieakceptowanych zdarzeniach i sytuacjach jest bardzo trudna. Dla mnie to był długi proces. Próbowałam nazwać moje uczucia. Uświadomiłam sobie, co składa się na codzienność i jak wpływa na moje życie. Są to nowe formy komunikowania się ze światem, walka z wykluczeniem i podziałami. Każdy ma swoje obce elementy z życiu. Każdy ma swoje Alieny.” – czytamy w jednym z fragmentów autorskich notatek.

Artystka na co dzień żyje i tworzy w Gdańsku i porusza się w tematyce malarskiej abstrakcji. To absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, gdzie studiowała pod kierunkiem prof. Jerzego Ostrogórskiego oraz prof. Kiejstuta Bereźnickiego. Dyplom uzyskała w 1993 roku.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 7 czerwca o godz. 19:00.

Szczegóły

Początek:
Czerwiec 8 - 10:00
Koniec:
Czerwiec 27 - 18:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce

Galeria Metamorfozy
ul. Marszałkowska 81 lok. 20
Warszawa, Polska
MENU: