szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Wystawa fotografii Izy Maciusowicz – KONOTACJA

Kategorie wydarzeń:
,

09.03.2017 - 18:00
30.04.2017 - 21:00

W dniu 9 marca 2017 r. zostanie otwarta wystawa fotografii Izy Maciusowicz nosząca tytuł KONOTACJA, potrwa ona do 30 kwietnia 2017 roku.

Żyjemy w czasach, gdzie obraz niesie za sobą czasem o wiele więcej treści, niż słowny opis, pozostawiając jednocześnie każdej z oglądających osób możliwość subiektywnego odbioru i własnej interpretacji do oglądanego zdjęcia. Z drugiej strony obraz jak – pejzaż, niezależnie od tego, czy będzie to sielankowy krajobraz wiejskiej przyrody, czy miejska weduta zdaje się być czymś z góry określonym – drzewa, ulice, domy, chmury, ludzie.


W wypadku fotografii Izy Maciusowicz ta przewidywalność elementów jakie można wykorzystać do zakomponowania zdjęcia nie pokrywa się do końca z tym, co widzimy na wystawie. To co oglądamy to różne wycinki rzeczywistości. Zasadnym wydaje się określenie, że zdjęcia autorki przypominają raczej notatki fotograficzne, pobieżny zapis historii, lub nawet bardziej własnych emocji powiązanych z konkretnym miejscem, niż samej – otaczającej autorkę – przestrzeni. Widzowi pozostaje zabawa w Sherlocka Holmesa, który drogą dedukcji próbuje zgadnąć znaczenie zdjęć. Gdy przyjrzymy się dokładnie autorka pozostawia widzom pewien trop, który pozwala poruszać się po tym czarno-białym świecie. Gdy patrzymy na czarno-białe zdjęcia ułożone obok siebie, zaczynamy rozumieć pewną symbolikę przedstawień i dostrzegać wzajemne relacje pomiędzy zdjęciami. Czapla siedząca samotnie na gałęzi, znajduje odpowiedź w ujęciu samolotu na tle nieba, dachy domów nawiązują do ośnieżonych górskich szczytów… Wszystko zaczyna się jawić jako pewien porządek rzeczy, nieważne czy naturalny, czy stworzony ręką człowieka. Porządek, w którym dominują linie kompozycji i czarno-biały walor, a wszystko to zamknięte na płaszczyźnie kwadratów…

Anna Wolska

Izabela Maciusowicz
Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiowała fotografię w Warszawskiej Szkole Filmowej. Ukończyła Studia Doktoranckie na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w maju 2015 roku uzyskała stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych.
Obecnie prowadzi zajęcia z podstaw fotografii i pełni funkcję Prodziekana ds. dydaktycznych i naukowych na Wydziale Sztuki Mediów ASP w Warszawie.
Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.
Jej nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zostały opublikowane w brytyjskim piśmie Black+White Photography oraz dwukrotnie w amerykańskim magazynie Color.
Kolekcjonerka albumów fotograficznych. Z aparatem fotograficznym eksploruje otaczającą ją przestrzeń.

Podczas wystawy będzie emitowany film Izy Maciusowicz na monitorze firmy EIZO.

Więcej informacji

fot. (góra) Zaproszenie na wystawę Konotacja, źródło: materiały prasowe organizatora

Rynekisztuka.pl

Szczegóły

Początek:
09.03.2017 - 18:00
Koniec:
30.04.2017 - 21:00
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce

Galeria Sztuki Po Prawej Stronie Wisły
Konopacka 15/1A
Warszawa, mazowieckie Polska
+ Google Map
MENU: