szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Auxioner Artekspozycje
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Wystawa malarstwa i rzeźby Kazimierza Kalkowskiego w gdańskiej Galerii Triada

Kategorie wydarzeń:
,

08.09.2017 - 18:00
21.09.2017 - 18:00

Wystawa rozpoczyna coroczny jesienny cykl wystaw indywidualnych w Triadzie, najstarszej na pomorzu istniejącej galerii sztuki, powstałej w Sopocie w 1990 roku.

 

Kalkowski jest wielką indywidualnością, artystą uznanym. Jego malarstwo i rzeźby olśniewają warsztatem i oryginalnością. Inspiracji szuka w dawnej sztuce. W swoich pracach pokazuje ciemną stronę naszej natury, ale i kruchość ludzkiej egzystencji. Życie pokierowało go w stronę rzeźby ceramicznej, która jest trudna i pracochłonna, ale – jak mówi – „daje dużo satysfakcji. W pewnym momencie zauważyłem, że ten materiał jest stworzony dla mnie, poczułem go i zdałem sobie sprawę, że on będzie ze mną współgrał. Im jestem starszy, tym refleksyjnie patrzę. O pewnych rzeczach mówię głośno, a po cichu mam jeszcze plany i oczekiwania. Pracuję nad moimi rzeźbami, proponuję kolorowe sny i mówię, że one są lepsze od innych, ale to wcale nie musi być prawda. Technologia powstawanie nowych prac oczywiście jest taka sama, świat nadal widzę podobnie, a pomysły nie opuszczają mnie, wręcz odwrotnie, cały czas mam coś nowego do powiedzenia.” – z wywiadu ze St. Seyfriedem. Talent do rzeźby Kalkowski odkrył u siebie przypadkiem. Znalazł niszę na rynku i spróbował, mimo że nie miał w tym zakresie żadnej wiedzy technologicznej. – „Początkowo mi nie wychodziło, wszystko mi się topiło. W tej destrukcji zacząłem dostrzegać nowe wartości, kontrolować te „pęknięcia”, które początkowo wychodziły. Ludzie zaczęli mnie chwalić, a ja zauważyłem, że to mnie fascynuje.”- z wywiadu dla Radio Gdańsk.

Na gdańskiej wystawie w Triadzie artysta pokaże swoje nowe rzeźby powstałe m. in. latem podczas pleneru w Bolesławcu, a także ceramikę, malarstwo i rysunki.

Wystawę będzie można obejrzeć w dniach 8 – 21 września 2017 r.
Zapraszamy na wernisaż 8 września o godz 18.00, jak i do odwiedzin galerii codziennie w godz od 11:00 do 18:00.

Wystawa odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

fot. (góra) źródło: materiały prasowe Galerii Triada

Rynekisztuka.pl

Szczegóły

Początek:
08.09.2017 - 18:00
Koniec:
21.09.2017 - 18:00
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce

Galeria Triada
ul.Piwna 11/12
Gdańsk, Polska
+ Google Map
MENU: