szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Aukcja Sztuki Dawnej i Współczesnej – FaceToFaceArt Artekspozycje -Brazy Wilkonia 2
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Wystawa malarstwa Tadeusza Baranowskiego „Podświadomość”

Kategorie wydarzeń:
,

06.12.2017 - 10:30
31.12.2017 - 16:30

New Atelier Design wraz z Galerią Kolekcji Fibak zapraszają na wystawę malarstwa Tadeusza Baranowskiego – „Podświadomość”. W przestrzeni New Atelier Design zostaną zaprezentowane wybrane prace malarskie artysty z lat 2010 – 2017.

O swojej sztuce sam artysta mówi : „Już w pierwszych pracach malarskich dążyłem do płaskorzeźby, a moim marzeniem było zbudować trójwymiarowy obraz, w który widz będzie mógł wejść i obejrzeć od środka”.

Ekspozycja obejmuje ok 30 prac, będących efektem dalszych eksperymentów artysty z formą oraz strukturą, przez co nadal zaskakuje swoją nowatorskością i oryginalnością techniki. Kolejno nakładane na siebie materiały, często czerpane z natury – gałęzie, deski, tkanina, pleksi, w połączeniu z gładką taflą akrylowego tła, tworzą abstrakcyjne kompozycje, w których artysta stara się oddać swoje emocje, skojarzenia oraz nieskończenie inspirującą go naturę. Barwy obrazów raz połączone są ze sobą w mocno kontrastujące zestawy, innym razem, obraz, w obrębie koloru, tworzony jest z subtelnej gradacji odcieni granatu, żółcieni, szarości. Ważną rolę w twórczości Tadeusza Baranowskiego odgrywa również, padające na jego rzeźbiarskie kompozycje światło odsłaniające przed wnikliwym widzem kolejne niuanse – spękania, odbicia, łuszczenia, będące częściami składowymi tajemniczych wizji autora, który nigdy nie zdradza tytułu swej pracy, zdając się na wyobraźnię i wrażliwość widza.
W trakcie trwania wystawy nie zabraknie akcentów dedykowanych wielbicielom komiksu – zostaną zaprezentowane plansze komiksowe, filmy oraz albumy, min słynny „1001 comics you must read before die”.

Tadeusz Baranowski (1945, Zamość, Polska) – Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Warszawie, pracownia prof. A. Nacht-Samborskiego i prof. A. Kobzdeja. Dyplom z wyróżnieniem w 1969 roku. Oprócz malarstwa zajmował się także grafiką użytkową (szczególnie prasową tworząc liczne autorskie layouty pism) oraz twórczością dla dzieci, za którą otrzymał od ministra Kultury i Sztuki oraz Dziedzictwa Narodowego medal „Gloria Artis” (2007 r.). W latach 1984 -1990 współpracował z belgijskim wydawnictwem Editions du Lombard. Znalazł się jako jedyny polski ilustrator w ekskluzywnym wydaniu piosenek J. Brela wydanym w Belgii i Francji.
Za sprawą swoich autorskich komiksów dla dzieci (m.in. „Antresolka Profesorka Nerwosolka”, „Skąd się bierze woda sodowa”, czy „Podróż smokiem Diplodokiem”) znalazł się w amerykańskiej antologii wydanej przez wydawnictwo Universe pt. „1001 comics you must read before die”.
Jego obrazy znajdują się w zbiorach Zachęty, MKiS, Teatru Studio w Warszawie oraz w zbiorach prywatnych; współpracuje z Galerią Saatchi Art.

fot. góra: T. Baranowski, Bez tytułu, 120x93cm, technika własna, 2005 , 140x180cm; źródło: New Atelier Design

Rynekisztuka.pl

Szczegóły

Początek:
06.12.2017 - 10:30
Koniec:
31.12.2017 - 16:30
Kategorie wydarzeń:
,
MENU: