szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Wystawa „Niejasne obrazy” Kazimierza Cieślika

Kategorie wydarzeń:
,

05.10.2017 - 18:00
03.11.2017 - 19:00

Od 5 października w Galerii Rondo Sztuki będzie można zobaczyć wystawę Kazimierza Cieślika pt. „Niejasne obrazy”. Na wernisaż zapraszamy w czwartek o godzinie 18:00.

Wystawa malarstwa Kazimierza Cieślika uświetnia tegoroczną inaugurację roku akademickiego 2017/2018 Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Kazimierz Cieślik w swoich obrazach opowiada historie związane z własnym uwikłaniem w podstawowe, egzystencjalne problemy takie jak obojętność, nienawiść, miłość, śmierć, jednak jak sam zaznacza, mówienie o tym wprost oznaczałoby popadnięcie w schemat, sztampę lub histerię.

Kiedy wraz z cyklem Sen Józefa w Domu Horty w jego obrazach pojawił się ornament, można było sądzić, że jest to wynikiem niewidocznej wcześniej słabości do estetyki secesyjnej, jedynej danej nam – Katowiczanom próbki stylu historycznego, z którą można w tym młodym mieście obcować na co dzień. Artysta dostrzegł jednak poza historycznymi również intelektualne implikacje użycia ornamentu i jego kuszącą niejednoznaczność. Wobec skłonności Kazimierza Cieślika do gmatwania przekazu, pozostawiania odbiorcom swojego malarstwa jak najszerszej możliwości jego interpretacji, takie kolejne (obok wątków i symboli biblijnych) zapętlenie bardzo odpowiada malarzowi.

W Rondzie Sztuki zostaną pokazane najnowsze obrazy artysty – w tym dotychczas nigdzie nie pokazywane: Arogancja i Autorytet, Malte, Dwudziesty dziewiąty sonet do Orfeusza.

Wystawie towarzyszy ekspozycja „Pracownia Kazimierza Cieślika” pokazująca prace studentów profesora Cieślika.

Galeria +; 5-17.10.2017; Wernisaż: 5 października, czwartek, godz. 19.00

fot. źródło: Rondo Sztuki

Rynekisztuka.pl

Szczegóły

Początek:
05.10.2017 - 18:00
Koniec:
03.11.2017 - 19:00
Kategorie wydarzeń:
,
MENU: